Edirne Beykent Okullari’nda IB Diploma Programı Danışmanliık Ziyareti Gerçekleşti.

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Beykent Okulları, öğrencilerine yeni ufuklar açmayı ve öğrencilerini iyi yetişmiş başarılı bireyler olarak mezun etmeyi hedefleyen bir eğitim kurumu olarak eğitim alanındaki faaliyetlerini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

2011-2012 eğitim döneminde Uluslarası Bakalorya Organizasyonu’na başvurarak lise düzeyinde çalışmaları başlatılan Diploma Programı, Beyken okulları’nın bu misyonunu gerçekleştirmek üzere attığı önemli adımlardan birisi olmuştur.

IB Diploma Programı, 16-19 yaş arasındaki öğrencileri kapsayan, onlara üniversiteye hazırlanmalarında önemli bir destek olan iki yıllık akademik bir programdır. Bu programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, mezun olurken kendilerine Uluslararası bakalorya Organizasyonu (IBO) tarafından verilen uluslararası geçerliliği olan IB Diploması ile hem yurt içinde hem de yurt dışında avantajlı şekilde üniversite okuma imkanı bulmaktadır.Öğrencileri için özellikle üniversiteye yerleşme döneminde bu uluslararası diplomaya sahip olmak büyük yarar sağlayacaktır. Bu anlamda Beykent Okulları, Diploma Programı çalışmalarına hızla devam etmektedir. 19-20 Aralık tarihlerinde IB Diploma Programı danışmanlarından EugeneStevelberg Edirne Beykent Okullarını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Okul yönetimi ve öğretmeler ile görüşmeler yapan Stevelberg, programın ilerleyişi ile ilgili öğrenciler ile de görüştü. Çalışmaların ilerleyişinin çok iyi gittiğini belirten Stevelberg, Diploma Programı yolunda başarılar dileyerekokuldan ayrıldı.

 

 

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

Emniyet’in Uygulamasına Basından Protesto

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Emniyet müdürlüklerindeki yeni uygulama Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve ülke genelinde basın mensuplarının emniyet müdürlüklerine girişini yeniden düzenleyen genelge, Edirne’de de protesto basın mensupları tarafından Edirne emniyet Müdürlüğü önünde kalem bırakılarak protesto edildi. Edirne’de bir araya gelen basın mensupları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp