Edirne Beykent Okulları’nda Ib Dp Forumu

admin

Edirne Beykent Okulları, 2014-2015 öğretim yılında uygulamaya başlayacağı Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB DP) çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 19-20 Aralık’ta gerçekleşen IB DP danışmanlık ziyaretinden sonra, ikinci kez düzenlenen IB DP forumunda; Diploma Programı öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile buluştu.

beykent koleji IB (1)

Forumda, IB Diploma Programının genel müfredat yapısı üzerinde duruldu. Aynı zamanda 16-17 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen, adını alanındaki uzmanlığı ile duyurmuş öğretmenler tarafından verilen IB DP çalıştayına katılan Edirne Beykent Okulları “Edebiyat” ve “20.yy’da Türkiye” dersi öğretmenleri Azize Gündem ve Mutlu Ekin, bu derslere yönelik izlenimlerini de öğrenci ve velileri ile paylaştı.

beykent koleji IB

Forumun son bölümünde, Edirne Beykent Okulları IB DP Koordinatörü Mehtap Arslanbuga ve Okul Rehber Öğretmeni Azize Gündem, ülkemizdeki vakıf üniversitelerinin IB Diploma Programı mezunu öğrencilere sunduğu bursluluk oranları ve yatay geçiş imkanlarından bahsettiler. Bunun yanı sıra, IB DP mezunu öğrencilere; Amerika, İngiltere, Kanada, Hollanda, Yunanistan, Norveç, İtalya, Avustralya, Hindistan gibi dünyanın pek çok ülkesindeki 3500’den fazla üniversitenin kapısının açık olduğunu belirttiler ve içinde Harvard Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi gibi dünyanın en iyi 10 üniversitesinin de bulunduğu pek çok üniversitenin öğrenci kayıt koşullarını paylaştılar. Öğrenciler hayallerindeki üniversiteleri paylaşırken, velileri de onların konuyla ilgili düşüncelerini keyifle dinlediler.

beykent koleji IB (2)

Öğrencilerine iyi bir gelecek hazırlama ve yeni ufuklar açma misyonuyla çalışmalarına devam eden Edirne Beykent Okulları, bu yolda kararlılıkla yürümeye devam ediyor.

 110 total views,  2 views today

Next Post

Duruer'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Valisi Hasan Duruer 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Valilik toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelerek günlerini kutladı. Duruer, üzerinde gazetecilerin fotoğraflarının bulunduğu pastayı basın mensuplarıyla birlikte kesti. Edirne Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp