Edirne Cem Vakfı’ndan teşekkür yemeği

admin

Edirne Cem Vakfı’ndan teşekkür yemeği (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Cem vakfı yöneticilerince Havsa ilçesi Musulça köyünde teşekkür yemeği etkinliği düzenlendi.

Bu etkinliğe Edirne Belediye Başkanı  Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞbilen, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay Aytın,Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, T.Ü  Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü  Başkanı Prof Dr. Engin Beksaç Cem evi Başkanı  Seyit Ali Sultan Sorumlusu Akın Çetin, Alevi Bektaşilerin  Trakya Balkanlar  İnanç Önderi  Mustafa Çetin , Cem evi yönetim kurulu üyeleri, toplantıda saz sanatçısı( Zakir) olarak Selahattin Erman ile vatandaşlar katıldı.  Mustafa Özçetin konuklara hoş geldin dedi.  Şair Halil Özçetin Alevi toplumunu tanıtan ve  Belediye Başkanı Recep Gürkan için şiir okudu. Saz eşliğinde alevi türküleri sunuldu. Belediye Başkanı Recep Gürkan saz sanatçısının yanına giderek programı yakından izledi türkülerde bazen eli ile tempo tuttu. konuklara özel yapılmış kuyu kebabı ikram edildi.

Edirne Cem Vakfı’ndan teşekkür yemeği (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

KÖYE ATATÜRK BÜSTÜ YAPACAK      

Teşekkür yemeğinde söz alan Edirne Belediye Başkanı Gürkan ülkenin çok önemli dönemden geçtiğini bu günlerde barışın çok önem taşıdığını burada bunun en güzel örneğini gördüğünü belirterek şunları söyledi; “ Alevi toplumunun hiçbir dönemde insanları ötekileştirmediğini biliyoruz. Ben Mustafa Dedeyi uzun süredir tanıyorum bu göreve geldikten sonra daha yakından tanıma imkânım oldu. Bizler alevi Bektaşi toplumunun ihtiyaçlarına cevap vermede bazen yeterli olamadık. Biliyoruz ki gönüllerimiz yan yana. Bu birliktelik devam edecektir. Bu etkinliği düzenlediğiniz için sağ olunuz. İnşallah bunu önümüzdeki yıl tekrar yaparız.” Dedi.

Edirne Cem Vakfı’ndan teşekkür yemeği (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gürkan Musulca köyündeki Atatürk büstünün uygun olmadığını Belediye olarak köye yeni bir Atatürk Basta yapma vaadinde bulundu.

Mustafa Çetin’de Belediye Başkanının konuşmasından sonra yaptığı açıklamada bu dostluğun muhabbetin devam etmesinden yana olduklarını, Belediye Başkanı Gürkan’ın her ne kadar yardımda yeterli olamıyoruz dese de gereken yardımı yaptığını Cemevi mensupları olarak herkese eşit davrandıklarını belirterek; “Biz tüm partilerin bize katkılarını bekliyoruz. Tüm halkımızı Cem evimize davet ediyoruz. Bu konuda hiçbir kısıtlamamız yoktur her Perşembe akşamı cemimiz olmaktadır” deyi konuştu.

Edirne Cem Vakfı’ndan teşekkür yemeği (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Cem Vakfı’ndan teşekkür yemeği (1)

 66 total views,  2 views today

Next Post

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi’nden EBED’e “Örnek Olumlu Çalışma Plaketi”

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şube Başkanı Levent Yetimoğlu, Başkan Yardımcısı Oktay Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri Şengün Yıldız ve Kahmuran Aladağ EBED (Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği)ni ziyaret ettiler. Edirne’de yaşayan engellilerin sorunları, sorunlara çözüm noktalarında bulunan yetkililerin yaklaşımları ve dernek çalışmaları hakkında Dernek Başkanı Dilek Kaynak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp