Edirne Çocuk Sitesi, Güneş Enerjisi İle Isınacak

admin

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Bulgaristan’ın Burgaz iline bağlı Straldzha Belediyesi arasında imzalanan sınır ötesi işbirliği projesi kapsamında korunmaya muhtaç durumdaki kişilerin barındıkları mekânlarda birtakım iyileştirmeler yapılacak. Proje kapsamında Edirne Çocuk Sitesi’nin sıcak su ihtiyacı da güneş enerjisi ile karşılanacak.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Bulgaristan’ın Burgaz iline bağlı Straldzha Belediyesi arasında sınır ötesi işbirliği kapsamında protokol imzalandı. Avrupa Birliği tarafından sınır ötesi işbirliği kapsamında finanse edilecek protokol ile korunmaya muhtaç durumdaki kişilerin barındıkları mekânlarda enerji tasarrufu sağlanması, bina izolasyonlarının ve fiziki durumlarının iyileştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, müdürlüklerine bağlı Çocuk Sitesi’nin su ihtiyacının güneş enerjisi ile karşılanması ve bahçe peyzaj çalışmalarının söz konusu proje kapsamında yapılacağını belirtti. Projenin toplamda 300 bin Avro tutarında olduğunu ve kendi paylarına 160 bin Avro düştüğünü ifade eden Özbaş, projenin Avrupa Birliği tarafından onaylanması halinde 2013 yılı içerisinde çalışmaların tamamlanacağını kaydetti.

Protokol, Straldzha Belediye Başkanı, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bilgin Özbaş ve Edirne Çocuk Sitesi Müdürü Tamer Tahmazoğlu tarafından imzalandı.A01

 187 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi Açılışlarda Esnafı Yalnız Bırakmıyor

Edirne Belediye Başkan ve Başkan Yardımcıları, Edirne esnafını en güzel günlerinde yalnız bırakmıyor. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne esnafının istihdam sağlamasının Edirne’nin gelişimi açısından önemli olduğunu belirterek, “İş adamlarımızın Edirne’de yeni iş sektörleri ile istihdam sağlamaları bizleri mutlu ediyor. Bizler de kendilerini özel günlerinde yanında olmaya çalışıyoruz.” dedi. Belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp