Edirne Devlet Hastanesi’nde YANGIN TATBİKATI

admin

100_5886

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Edirne Devlet Hastanesi’nde bugün yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı hastane çalışanlarından çok sayıda yönetici ve personelin de katkılarıyla başarıyla gerçekleştirildi.

100_5938

Hastane bahçesinde, Sağlık Bakanlığı Kurum, Kuruluş ve Tesislerinde yangınlara karşı gerekli tedbirlerin alınması, araç, gereç, malzeme temini ve bu konuda eğitim ve tatbikatların eksiksiz uygulanması ve takip edilmesi gereğince, çıkabilecek olası yangınların istenmeyen can ve mal kayıplarına yol açmaması, personelin yangın konusunda bilinçlendirilmesi ve yangın cihazlarının nasıl kullanılması gerektiği konusunda bir yangın tatbikatı yapıldı.

100_5859

Her türlü yangın faciasına karşı gerekli önlemlerin alındığından emin olmak için düzenlenen tatbikatta Edirne Belediyesi İtfaiye Genel Müdürlüğü’nden İtfaiye Amiri Erdoğan GÖBEL’in eşliğinde uygulamalı eğitim verildi.

100_5868

Hastane Yöneticisi Op. Dr. Gürhan ÇELİK’in yaptığı konuşmada “Hastane personelimiz, herhangi bir yangın ve afet anında kendilerini riske atmadan nasıl müdahalede bulunacaklarını bir kez daha tatbik ettiler, eksikliklerini giderdiler. Çeşitli yangın söndürme tekniklerinin gösterildiği tatbikatta çalışanlarımızın başarılı katılımlarıyla son bulmuştur. İş birliğinden dolayı Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ve emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

100_5883

Hasta ve hasta yakınları tatbikatı ilgiyle izlediler.

100_5893

 174 total views,  2 views today

Next Post

YAŞLILAR GÜNÜ

1 Ekim yaşlılar günü olarak kutlanıyor.Diğer günlerin aksine sıradan eğlenceler ve kutlamalarla geçiştirilen bu günde aslında yaşlı vatandaşlarımızın çözümlenmeyen sorunları gündeme getirilip çözümler onarılabilirdi.yaşamlarının son baharında olan yaşlı vatandaşlarımıza gençlerimiz gereken saygı ve sevgiyi gösteriyor mu? Örneğin toplu taşıma araçlarına binen yaşlı insanlarımıza gençlerimizin yer verme alışkanlığı var mı? Gençler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp