EDİRNE ECZACILAR ODASINDA DEVİR TESLİM TÖRENİ

admin

11-12 Eylül tarihlerinde 39. Bölge Edirne Eczacılar Odası’nda gerçekleşen seçimli 13.Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Gürkan Kılınçcıgil görevi devraldı. Edirne Eczacılar Odasında düzenlenen törene Kurucu Başkan Ecz. Şükrü Ciravoğlu, Önceki Dönem Başkanı Ecz. Fahri Uygar Güler, Yeni Başkan Gürkan Kılınçcıgil, Yönetim Kurulu üyeleri ve Basın mensupları katıldı. Edirne Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Şükrü Ciravoğlu yaptığı konuşmada; “6643 sayılı yasa gereği Divan Başkanlığında olan yönetimi de bugün yaptığımız toplantı ile yeni seçilen yönetim kuruluna devrettik. Onların kendi arasında gizli oylama ile görev dağılımı gerçekleşti.

Bunun sonucunda Gürkan Kılınçcıgil Oda Başkanlığına, Murat Sezginer Saymanlığa, Özlem Dinçer Genel Sekreterliğe, Ebru Kale ve Ceyda Varlı arkadaşlarımız da yönetim olarak görevlerini sürdürecekler. Bu şekilde yasal prosedürü tamamlayarak yeni bir yönetimin çalışma dönemini açmış bulunuyoruz. Bu vesileyle görevi devreden geçmiş dönem başkanımız Ecz. Fahri Uygar Güler’e bir kez daha yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten pandemi döneminde ulusça zor bir süreç yaşadık.

Bu süreçte birinci basamak sağlık kuruluşu olarak eczacılar da çok zor bir süreç yaşadı. Bundan sonra da 39. Bölge Edirne Eczacılar Odası olarak çalışmalarımız devam edecek. Yeni arkadaşlarımızın başarıl olacağına inancımız tamdır. Genel kurulumuza gösterilen ilgi onlara olan güveni göstermiştir.” dedi.

Daha sonra konuşan yeni başkan Gürkan Kılınçcıgil; “12 Eylül Pazar günü yapılan seçimde üyelerimizin bizlere göstermiş olduğu güven ve destek için teşekkür ederiz. Başta yönetim kurulu olmak üzere göreve seçilen tüm kurullardaki arkadaşlarımızla bu güvene ve desteğe layık olmak için var gücümüzle çalışacağız. Değerli basın mensupları Edirne Eczacı Odası kurulduğu 1997 yılından bugüne vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimi ve meslektaşlarımızın mesleklerini yüksek standartlarda yapabilmeleri için bir çok örnek teşkil edecek çalışmalar yapmıştır. Bu bağlamda başta kurucu başkanımız Ecz. Şükrü Ciravoğlu olmak üzere görev olan tüm başkan ve yönetim kurulu üyelerine emekleri için teşekkür ederim. Geçen dönemden 2 değerli meslektaşım bu dönem yönetim kurulunda olmayacaklar. Ecz. Uygar Güler ve Ecz. Emine Çebe’ye özel bir teşekkür borçluyuz. Pandemi gibi olağanüstü koşullarda büyük bir özveri ile çalıştılar. Bu özveri asla unutulamaz. Onlara da bu özel teşekkürü borç bilirim. Son olarak pandemi ile mücadelede iki değerli meslektaşımızı kaybettik. Ecz. Süreyya Zıpkınkurt ve Ecz. Fikret Atılgan başta olmak üzere pandemi ile mücadelede kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Yeni dönemin mesleğimiz ve Edirnemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


DAHA Sonra konuşan Önceki Dönem Başkanı Ecz. Fahri Uygar Güler; “Bu bir bayrak devir teslimidir. Pandemi dönemine gerçekten zor bir süreçte tüm arkadaşlarımızla beraber elimizden geldiğince odamızı yönetmeye ve pandemiyle savaşmaya gayret gösterdik. Bu süreçte tüm yönetim kurulu arkadaşlarım büyük bir özveri gçsterdiler. Huzurlarınızda onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu başkanlığını içim rahat bir şekilde arkadaşlarımla beraber Gürkan başkana ve ekibine devrediyorum. Bizler her zaman onların yanında olacağız. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 587 total views,  8 views today

Next Post

İL BAŞKANI MURAT ER; “TAM DEMOKRATİK TÜRKİYE İÇİN,<br>TAM DEMOKRATİK TEK SİYASİ PARTİ İKTİDARA YÜRÜYOR.

Trükiye Değişim Partisi Edirne İl Başkanı Murat Er yaptığı açıklamada; “Türkiye Değişim Partisi olarak 19 Eylül Pazar günü tüm il binalarımızda partimize üye olan tüm herkesin oy kullanacağı bir eğilim yoklaması yapılarak genel başkan adayımız belirlenecektir. Bu şu anlama gelmektedir. Türkiye Değişim Partisinin Genel Başkanını delegeler değil partiye üye olan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp