Edirne Emniyetinden ‘Noel Baba’ Operasyonu

admin

Edirne Emniyet Müdürlüğü KOM şube ekipleri Otoban turnikelerinde yaptığı ve ‘Noel baba’ adı verilen uygulamada, bir otobüste yapılan aramada, yeni yılda eğlence yerlerinde satılacağı belirlenen 2 kilo 661 gram bonzai ele geçirdi. Uyuşturucu maddeye el konulurken, M.A. ile K.A. gözaltına alındı.
Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, M.A. isimli kişinin karayoluyla Edirne’ye yeni yılda satılmak üzere uyuşturucu madde getireceği istihbaratı aldı. Bunun üzerine KOM ekipleri, TEM otoyolu Edirne çıkışında uygulama yaptı ve gelen bütün otomobil,TIR ve otobüslerde arama yaptı ve yolcuların kimliklerini kontrol etti. İstanbul’dan Edirne’ye gelen yolcu otobüsünde yapılan kontrolde M.A. tespit edildi.

Otobüsün bagajında yapılan aramada ise M.A.’nın valizinin içindeki torbada 2 kilo 661 gram bonzai ele geçirildi.
Uyuşturucu maddeye el konulurken, M.A., uyuşturucuyu, Edirne’de oturan K.A.’ya teslim edeceği söyledi. Soruşturma kapsamında polis, K.A.’yı da gözaltına aldı.
Polisteki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen M.A. ve K.A. ‘Uyuşturucu kaçakçılığı’ suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

 224 total views,  2 views today

Next Post

Keşan’da Göçmenlere Geçiş Yasak

Edirne’nin Keşan ilçesinde Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız’ın göçmen kaçakçılığına karşı açtığı mücadele devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içinde kendisinin takip ettiği bir şüpheli araçta 19 göçmeni yakalatan Emniyet Müdürü Yıldız, yine dikkati sayesinde 1 organizatör ve 11 göçmeni yakaladı. Alınan bir istihbaratı değerlendiren Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız’ın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp