Edirne Esnaf Kredi ve Kefalet Koop mali genel kurulu yapıldı

admin

 

 

 

Edirne Esnaf Kefalet Kooperatifinin Keyif Düğün salonunda yapılan Esnaf Kefalet Kooperatif Mali Genel Kurulu’na Keşan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Kooperatifi Keşan ve Bölge Birlik Başkanı İsmail Atakan, komşu ilçeler birlik başkanları,  Edirne meslek odaları başkanları, İl Ticaret Müdürü Mahmut, ETSO Sicil Müdürü İsmail Eser, Şoförler Odası Başkanı Erbey Kılıç, Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, Terziler Odası Başkanı Hakan Fındıklı, EKYDD Başkanı Selahattin Pınar Eski ve Yeni Küçük Sanayi Sitesi Başkanları ile esnaflar katıldı.

 

 

Genel Kurulda divan başkanlığını Keşan Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı İsmail Atakan getirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra gündem maddelerine geçildi, bu maddelerin okunmasından sonra oylanarak ittifakla kabul edildi.   Esnaf ve Sanatkârlar kredi koperatifi mali kongresine Edirne Valisi Günay Özdemir ile birlikte katılan Maliye Bakanı Ağbal burada bir konuşma yaptı. Ağbal esnaflara yapılan hizmetlere değinerek , “Esnaf demek Türkiye demektir. Bir esnaf çocuğu olarak esnafların arasında olmaktan mutluluk duyuyorum. Edirne’nin benim açımdan özel bir önemi vardır. Allah rahmet eylesin eski maliye bakanımız Edirneliydi, sizin hemşerinizdi.  Ne zaman bir bahis açılsa söze Edirne ile sizlerle başlardı. Allah mekânını cennet eylesin. Unakıtan’ın Edirne’ye büyük hizmetleri oldu. Sizler için elinden gelen her şeyi yaptı. Ben buna şahidim. Bugün de çeşitli temaslar yapmak üzere Edirne’de bulunuyorum. Başkanımız esnaf kongresinin olacağını söyledi biz de bir esnaf çocuğu olarak burada bulunmamız gerektiğini düşünerek buraya geldik. Bu mali kongrenin başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere bereketli ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Maliye bakanı ve hükümet olarak her zaman esnaflarımızın yanında olduk, olmayı sürdüreceğiz. Esnaflarımız kadirşinas ve vefakârdır. Zorluklar içinde olsa da kazancını paylaşmayı bilendir.

Türkiye demek esnaf, sizler demektir. Sizler bu ülkede milyonlarca insana iş ve aş veriyorsunuz.

Hükümet olarak son iki yılda birçok uygulamayı hayata geçirdik. Vergilerde önemli indirimler sağladık. Yeniden yapılandırma yapıldı. Esnaflarımız rahatladı. Sicil affı sağladık. Esnaflarımız ocak, şubat mart aylarında sigorta primlerinin ertelenmesini istedi. Onu da gerçekleştirdik. KOSGEB ve Halk Bankası kanalıyla esnaflarımıza kredi imkânları sağladık. Taksici ve dolmuş esnaflarımıza kredi kolaylıkları sağladık. ÖTV’siz araç alma imkânı getirdik. Esnaflarımız yapılan her şeyi takdir ediyor. Ülkede ne zaman bir sıkıntı olsa esnaflarımız elinden geldiğince milletin önünde yer alıyor. 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Esnaflarımız sokaklara çıktı, demokrasiye sahip çıktı. Hep birlikte bu ülkeyi büyütelim geliştirelim biz bu çaba içindeyiz. Esnaflarımız bu yolda bize destek verdiği sürece biz de esnaflarımızın yanında yer alacağız. İşinizi aşınızı büyütmek için katkı sağlayacağız. Yeter ki ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik olsun, huzur olsun.

 

 

TERÖR ÖRGÜTLERİ EL ELE VERMİŞ

Bugün bakıyoruz ülke içinden, dışından terör örgütleri el ele vermişler ülkemizin birliğine kast ediyorlar. Bunlarla birlikte mücadele edeceğiz. Güvenlik kuvvetlerimiz terörle mücadele. Bu uğurda şehit oluyorlar. Allah mekânlarını cennet eylesin. Bu ülke vatanımız olduysa şehitlerimizin kanları sayesinde oldu. Bugün yine bizi üzen manzaralarla karşı karşıyayız. Avrupa’da bakanlarımız vatandaşlarımıza anayasa değişikliğini anlatmak için gitmek istiyorlar. Bakanların uçaklarının inmesine izin verilmiyor. Aile bakanımızın konsolosluğa giderken yolu kesiliyor. Bunları Türkiye olarak kabul etmiyor ve kınıyoruz. Ülkemizde anayasa değişikliği arifesinde bunu huzur içinde sürdürmek istiyor. Herkes kendince anayasa değişikliğini anlatıyor. Biz anayasa değişikliğini ülkenin iyiliği için yapılması gerektiği görüşündeyiz. İnşallah 16 Nisanda ülkeyi daha ileri götürecek anayasa değişikliğine kavuşuruz.” Dedi.

 

 

FAŞİZAN UYGULAMALAR VAR

Avrupa ülkelerinde bu faşizan ve nazi uygulamalarını gördükçe nefretle karşıladıklarını belirten Ağbal,” Türkiye eski Türkiye değildir. Türkiye kolay kafa tutulacak ülke değil.  Avrupa’nın yaptıklarına misli ile karşılık verilecektir. Bunu yapanlar karşılığını görecekler. 16 Nisanda demokrasi şölenini dosta düşmana göstereceğiz. Ben Anayasa değişikliğinin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Referandum günü hepimiz sandıklara gidelim oylarımızı kullanalım. Öyle de olur böyle de olur. Ülkemizin geleceğini düşünerek oyumuzu kullanalım. Biz hükümet olarak anayasa değişikliğini yapmak istiyoruz. Bunun ülkenin yararlı olacağın inancındayız. Dünya’da ekonomik güç dengeleri yeniden belirleniyor, rekabet artıyor. İstikrarlı olmak zorundayız.

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR SİSTEM VAR BU SİSTEME DEĞİŞTİREBİLİRİZ.

Biz her zaman değişimden yana olduk. Bir sistem var bu sistemi değiştirebiliriz. Hep aynı şeyler olsun dersek hiç bir ilerleme sağlanmaz. Mali kongrenin esnaflarımız için hayırlı olmasını dilerim “ dedi.

 

 

 

 

 

 

Next Post

Minik yüreklerden ezgiler

              Edirne Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Edirne Belediyesi Çocuk Korosu “ Minik Yüreklerden Ezgiler” isimli konser verdi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen konserde, müzikle buluşan çocuklar birbirinden güzel şarkıları seslendirdi.                 Yaşar Özel’in […]

EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU

GAZETE-RADYO-MATBAA-TOPLU SMS-PROMOSYON
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp