Edirne Esnafından Alkol Yasası’na Tepki

admin

Edirne Bakkallar ve Büfeler Platformu, Saraçlar Caddesinde toplanarak yeni çıkan Alkol Yasası’na tepki gösterdi. Esnaf, yasa ile ilgili acil bir düzenleme yapılmasını istedi.

AW000296

 

Edirne’de Bakkallar ve Büfeler Platformu, saat 22.00’den sonra alkol satışının durdurulmasını ön gören yasanın küçük esnaf üzerindeki etkisini basın açıklamasıyla dile getirdi. Platform, yasanın küçük esnafa büyük darbe vurduğunu belirterek, acilen bir düzenleme yapılması gerektiği görüşünde birleşti. Esnaf, Alkol Yasası’nın en azından saat 24.00’ten sonra uygulanmasını talep ederek bu yönde pankart açtı.

AW000296

 

Edirne Bakkallar ve Büfeler Platformu adına basın açıklamasını okuyan Serhat Ceylan, son yıllarda çığ gibi büyüyen AVM’lerle mücadelede olan küçük esnafın, son olarak çıkan Alkol Yasası ile yok olmaya mahkûm olduğunu söyledi.

Ceylan, “Başbakan Tayyip Erdoğan, daha önce parti kongresinde gerçekleştirdiği toplantıda, ülkede bulunan hiç kimsenin yemesine, içmesine, giyimine, kuşamına ve yaşayışına karışmadıklarını vurgulamıştı. Bu sözü söylenmesinin ardından daha 1 yıl geçmemişken yürürlüğe koyduğu bu yasa ile söylemiş olduğu bütün sözleri boşa çıkarmıştır” ifadelerini kullandı.

Yasa ile esnafın yanı sıra birçok sektörün de darbe yediğini savunan Ceylan, sözlerine şöyle devam etti:

AW000296

 

“Bunun zincirleme etkisini ileriki zamanlarda ağır bir mali sosyal fatura olarak göreceğinizden şüpheniz olmasın. İş yerlerinden işçi çıkarımları başlayacak, zaten zor durumda olan esnafın, büyük bir bölümü iş yerini kapatmak zorunda kalacaktır. Esnaf bankalara olan borçlarını ödeme güçlüğü içerisine düşecektir. Esnaf odalarımızdan isteğimiz, bir an önce hükumetle temasa geçip bu yasanın aksaklıkları konusunda gerekenin yapılmasının sağlanmasıdır. Bugüne kadar meydanlarda gördüğünüz işçi, memur ve öğrenci kardeşlerimizin yanında artık esnafı da görmeye başlayabilirsiniz. Seçim zamanlarında oy istemeye geldiğinizde kapıların yüzünüze nasıl kapandığını görmeniz işten bile değildir.”

 203 total views,  2 views today

Next Post

MHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan ETSO'ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Atilla Kaya ve beraberinde MHP İl Başkanı Gürsel Şimşek, MHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Özkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı ziyaret etti.   Heyet,ziyaret esnasında Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanımız Mehmet Eren ile görüştü.  Gündemde bulunan sorunlar hakkında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp