EDİRNE FAHRİ HEMŞEHRİSİNİ KAYBETTİ

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz için başsağlığı mesajı yayınladı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yayınladığı mesajda şunlara yer verdi; “2017 yılında Edirne’nin Kurtuluşu’nun 95. yılında kentimizin kültürel kimliğine, sosyal gelişimine ve ekonomisinin dinamizmine verdiği katkılardan dolayı fahri hemşehrilik beratı verdiğimiz Trakya Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kentimize bu üniversitenin kazandırılmasında Trakya Üniversitesi’nin kurucu rektörü olan Prof. Dr. Ahmet Karadeniz’in emeği çok büyüktür.

Bu nedenle 2017 yılında Edirne’nin Kurtuluşu’nun 95. yılında Edirne Belediye Meclis Kararı ile kendisine fahri hemşehrilik beratı vermiştik. Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz, rahatsızlığından dolayı Kurtuluş Resepsiyonu’na katılamamış, hemşehrilik beratını kızı Şehnaz ve Eşi Aysel Karadeniz’e takdim etmiştik. Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz’e tüm Edirne Halkı adına kentimize sağladığı katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Edirne Fahri Hemşehrisi’ni kaybetti. Başımız sağ olsun”

 82 total views,  2 views today

Next Post

Yoğun Bakım Doluluk Oranı Açıklandı.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Bazı basın yayın organlarında Edirne İlimizde boş yoğun bakım yatağı bulunmadığına dair yanlış haberlerin yer aldığı görülmektedir. İlimizde şuan itibari ile yoğun bakım doluluk oranı Edirne Valiliğimizin koordinasyonunda alınan ek tedbirlerle birlikte%76.3’dür. Şuan itibari ile korona ve korona dışı yoğun bakım ihtiyacı olan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp