Edirne Gazetesi’nde yeni dönem

admin

1 Mayıs 1962 tarihinde Murat Turgu’nun girişimciliği ile yayın hayatına başlayan ve imtiyaz sahibi Aycan Müzeyyen Peköz’ün olduğu gazete EDİRNE el değiştirdi. Edirne Belediye Meclis Üyesi, Edirne Belediyesi Edirnespor Başkanı ve işadamı Savaş Üner Edirne gazetesini devraldı.

Edirnelilerden aldığı güçle büyüyerek, gelişen ve bugünlere gelen EDİRNE Gazetesi’nin yeni imtiyaz sahibi Belediye Meclis Üyesi, Edirne Belediyesi Edirnespor Başkanı ve işadamı Savaş Üner oldu.

55 yıldır yayın hayatını sürdüren EDİRNE Gazetesi’ni devralan Üner, gazetenin gelişerek büyüyeceğini belirterek, “Değişen, gelişen ve çağımıza ayak uydurarak yatırımlarını sürdüren Edirne’nin güvenilen ve saygın gazetesinin bu çizgide yayın hayatını sürdürecektir” dedi. Üner, “Edirne halkının sorunlarını ön planda tutan gazeteniz, bu sorunları üst makamlara aktararak, çare bulunması noktasında önemli bir görev üstleniyor. Büyük özverilerle ve her satırı yeniliklerle hazırlanan EDİRNE Gazetesi, cesur yayıncı kimliğinden de ödün vermeyecektir” ifadelerine yer verdi. Üner, gazetemizi büyük özveri ve emeklerle bugünlere getiren, Peköz, Şenveli ve Turgu ailelerine de teşekkür ediyorum.” Dedi.

 116 total views,  2 views today

Next Post

‘Lozan ve İnönü’ konferansı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde “Lozan ve İnönü” isimli konferans verecek. CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, Edirne Belediyesi’nin davetlisi olarak Edirne’ye geliyor. Bilgehan, Atatürk’ün Edirne’ye geldiği tarih olan 21 Aralık Perşembe Günü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Konferans Salonu’nda Saat: […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp