Edirne, gericilere, cumhuriyet düşmanlarına, ensarcılara asla teslim olmadı, asla da olmayacak”

admin

Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir dönem daha belediye başkanlığına aday olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Baca Mevkii’nde Kocasinan ve Fatih Mahallesi sakinlerine seslendi. Gürkan, “Hiç merak etmeyin bu şehir tarihinde hiçbir zaman gericilere, Cumhuriyet düşmanlarına, ensarcılara teslim olmadı; asla da olmayacak. Bunu hiç unutmayın” dedi.

İYİ Parti’nin de desteğiyle CHP’den bir dönem daha belediye başkanlığına aday olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Baca’da Cumhuriyet sevdalıları ile bir araya geldi. Büyük bir coşkunun yaşandığı gecede Gürkan; Fatih ve Kocasinan Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlara önümüzdeki dönem gerçekleştireceği projeleri anlattı. 

Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nden başlayan altyapı çalışmaları hakkında bilgi vererek; önümüzdeki dönem kentin üstyapısını yapmaya başlayacaklarını belirterek, “Bugüne kadar yaşattığımız bütün sıkıntılar, bütün mağduriyetler için sizden çok özür diliyorum. Ama size şunun sözünü veriyorum. Artık Edirne’de 2050’ye kadar çöp sorunu, çöplük sorunu yok; temiz içme suyu sorumuz yok.  Altyapı sorunu çözülüyor. 2050 yılına kadar Edirne’nin temel belediyecilik hizmetleri diye bir sorunu kalmamış olacak” diye konuştu.

YÜRÜYÜŞ ALANLARI, BİSİKLET YOLLARI, SUNİ GÖLETLER

Yerinde kentsel dönüşüm ile ilgili bütün çalışmaların tamamlandığını ifade eden Gürkan, “Çalışmalarımız bitti ama kararı vermedik. Çünkü sizleri ilgilendiren konularda bizlerin karar vermesi doğru olmaz. Mahalle toplantıları yapacağız, bu kararı hep beraber vereceğiz. Bütün çalışmalarımız bitti. Kooperatif evleri köşeden Başarır Sitesi’nden Mega Parkını sonuna kadar, bin 400 dönümlük alanda 8 bin konut 500 yakın işyerimiz var. Bu evleri yerinde kentsel dönüşümle insanların komşuluk ilişkisi, eş-dost ilişkisini bozmadan, alışkanlıklarını bozmadan aynı oturduğu noktada, sitede ama evlerini yenileyerek düzenleyeceğimiz bir kentsel dönüşüm yaptık. Orta alan yemyeşil olacak. Devasa bir park. Bin 400 dönümlük alanın şuanda 210 dönümü yeşil alan. Kentsel dönüşümle yeşil alan miktarı 270 dönüme çıkacak. Yeşili yok etmiyoruz, artırıyoruz. Bu orta alanda yürüyüş alanları, bisiklet yolları, suni göletler, çocuk oyun alanları, kafeler, parklar olacak. Bloklarda bunların etrafında olacak. 200 bin TL’lik dairenizin fiyatı; kentsel dönüşümden sonra 600-700 bin TL olacak. Elbette bu kararı ben vermeyeceğim. Bu kararı bu bölgede yaşayan vatandaşların 3’te 2’si isterse kentsel dönüşüm için düğmeye basacağız. Ayrıca bir kent park yapacağız. Bu kent park Trakya’nın en büyük kent parkı olacak” dedi.

ÖZGÜRLÜKLERİNİZİ KORUMAK İÇİN SİZDEN OY İSTİYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı bir uzlaşmanın olduğunu aktaran Gürkan, “Bu güç birliğinin amacı ne Edirne’de Recep Gürkan’ı ne İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu, Ankara’da Mahsur Yavaş’ı ne de İzmir’de Tunç Soyer’i bir koltuk sahibi yapmak değil; koltuğun canı cehenneme. Hiçbir önemi yok koltuğun. Bu güç birliğinin önemi tek bir amacı var. Bu güç birliğinin amacı bu ülkede; bu güzel ülkemizde Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu gibi demokratik parlamenter sistemi tekrar geri getirmek. Bu güç birliğinin en büyük amacı bu. Ve bu güç birliği bu güzel ülkede demokratik parlamenter sistem tekrar geri gelene kadar da sürecek. Ben sizlerden 31 Mart’ta beni koltuğu oturtmak için oy istemiyorum. Beni koltuğa oturtmak için oy vermeyin. Böyle bir talebim, böyle bir isteğim de yok. Siz zaten bana oturabilecek bütün koltukları verdiniz. Çok az kişiye nasip olacak kadar çok koltuğa oturtunuz. Belediye Başkanlığı koltuğuna, Milletvekilliği koltuğuna, Üniversite Genel Sekreterliği,

İl Planlama Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Müdürlüğü koltuğuna oturtunuz beni. Benim oturacağım hiçbir koltuk yok. Ama ben sizden 31 Mart günü oylarınızı istiyorum. 31 Mart günü ben sizin oylarınızı sizin yaşam tarzınızı savunmak için istiyorum. Sizin özgürlüklerini korumak için oy istiyorum. Sizin insan haklarınızı korumak için oy istiyorum. Sizin genç kızlarınızın, çocuklarınızın bu şehirde gece saat 3’te özgürce dolaşması için oylarınızı istiyorum. Ben bu oyları en çok ve en çok çocuklarınız ve torunlarınız hakkın ve hukukun egemen olduğu, adil, adaletli bir ülkede yaşasın diye oylarınızı istiyorum. Bunun için oylarınızı kullanın. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için oylarınızı kullanın” diye konuştu.

Gürkan, “Hiç merak etmeyin bu şehir tarihinde hiçbir zaman gericilere, Cumhuriyet düşmanlarına, ensarcılara teslim olmadı; asla da olmayacak. Bunu hiç unutmayın” diye Edirnelilere seslenerek, “31 Mart’ta hep beraber bir kez daha baharı karşılayacağız” dedi

 330 total views,  6 views today

Next Post

SON DAKİKA...! Recep Gürkan'dan Şok açıklamalar...

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana Edirne’de tarihe geçecek efsane projeleri hayata sokarak ilklere imza atan CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan hakkında yayınlanan video ile ilgili şok açıklamalar yaptı. Çekilen video kasetten geçen yılın Ağustos ayından bu yana haberi olduğunu, kaset için kendisine şantaj yapıldığını, 50 bin euro […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp