Edirne gezileri devam ediyor

admin

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Edirne Gezisi’ne katılan Umurbey Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, Edirne’nin tarihi ve turistik yerlerini gezerek, kenti adeta yeniden keşfettiler.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatı doğrultusunda geleneksel hale getirilen Edirne Gezisi’nin bu haftaki misafirleri Umurbey Mahallesi’nde yaşayan kadınlar oldu. Edirne Gezisi’ne katılan 17 kadın; Sarayiçi, II.Beyazıt Külliyesi ve Lozan Anıtı’nı gezdikten sonra Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde mola verdi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde, Edirne Belediye Bandosu’nun müzisyenlerinden oluşan orkestra eşliğinde yemek yiyen kadınlar, gönüllerince eğlendi.

Edirne Gezileri’nin son durağı ise, Tarihi Edirne Belediye Binası oldu. Umurbey Mahallesi kadınlarını karşılayan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Atatürk Odası ve belediye binası hakkında bilgi verdi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

Edirneli oldukları halde görmedikleri birçok yerin olduğuna değinen mahalle sakinleri kendilerine bu imkanı sundukları için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu’na teşekkür ettiler.

 67 total views,  2 views today

Next Post

Tunca ve çevresi tartışıldı

Edirne Kent Konseyinin gelenek haline gelen aylık toplantısında bu kez Tunca çevresi tartışıldı. Her ayın son Çarşamba günü Belediye Nikâh Salonundaki Mart ayı toplantısında Tunca Nehri kenarındaki Tarihi eserler, Tavuk Ormanı ve Belediyenin tasarladığı Tunca Projesi konuşuldu.                 İlgili ve duyarlı izleyicilerin katıldığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp