Edirne gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi

admin

Edirne gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Edirne Gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi’nde yaşayan kadınlar oldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatı doğrultusunda geleneksel hale getirilen Edirne Gezisi’ne katılan Medrese Alibey Mahallesi kadınları Edirne’nin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Edirne Gezisi’ne katılan 28 kadın; Sarayiçi, II.Beyazıt Külliyesi ve Lozan Anıtı’nı gezdikten sonra Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde mola verdi.

Edirne gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde öğle yemeği yiyen kadınlar daha sonra Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Lokali’ni ziyaret etti. Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım  Kadın Lokali’nde gerçekleştirilen kurslar ve sportif faaliyetler hakkında bilgi alan kadınlar, kadın lokalini çok beğendiklerini söyleyerek, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ettiler.

Edirne gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Gezileri’nin son durağı ise, Tarihi Edirne Belediye Binası oldu. Medrese Alibey Mahallesi’nde kadınlarını karşılayan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Atatürk Odası ve belediye binası hakkında bilgi vererek, kadınların şikâyet ve taleplerini dinledi.

Edirne gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi (1)

Edirne gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi (4)

 89 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Bando takımı ve güreşçileri Bulgaristan festivalinde

                  Bulgaristan’da düzenlenen 60. Kostadin Manov festivaline Edirne’ Belediyesi bando takımı da davet edildi. İki gün devam eden festivalle ilgili olarak açıklama yapan Edirne Belediyesi Kültür Müdürü Hasan Avcı; “Bandocularımız bu festivalde Edirne’yi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Bandocularımız yurt dışı başarıları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp