Edirne Gündemi Bu masada Tartışıldı

admin

Geçtiğimiz hafta sonu Yeni Sanayi sitesinde açılışı gerçekleşen bir işyerine katılan ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, ETB Başkanı Özay Öztürk, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, Av. Hüseyin Sıragezen, İşadamı Hilmi Zorlutuna, Hüseyin Günaydın, İdris Dinç ve Önder Özcan Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Fikret Üstev’in daveti üzerine Yeni Sanayi Sitesi Yönetim binasında hep birlikte çay içip Edirne Gündemini değerlendirdiler.

Gündemin önemli konularından biri Hızla büyüyen Edirne’nin içinde kalan Sanayi sitesinin ne olacağı tartışıldı. Yeni Sanayi sitesi Başkanı Fikret Üstev bu konuyla ilgili  çalışmaların yapıldığını, Yeni sanayi sitesi esnafına süreçle ilgili sürekli bilgi verildiğini ifade etti. Ak Parti İl Başkanı  İlyas Akmeşe burada yatığı konuşmada; Edirne’mizin  hızla büyüdüğünü ve geliştiğini ifade ederek, önümüzdeki birkaç yıl içinde artık Sanayi sitesinin şehir içinde kalamayacağının göründüğünü ifade ederek;  “Biz hep beraber Sanayi esnafımıza bu süreçte neler  yapabiliriz? Nasıl yardımcı olabiliriz? Gerekirse Fikret başkanımızla Ankara’ya gidip Sanayi Bakanımızdan bu konuda yardımcı olmasını talep edebiliriz. İktidar partisinin  Edirne’de bir temsilcisi olarak Sanayi esnafımızın sorunlarına yardımcı olmak bizim görevimiz. Edirne’de güzel olan her şeye imza atmak için bir araya gelmemiz gerekiyor. Bu süreçte de AK Parti olarak Sanayi esnafımızın yanındayız” dedi.

Borsa Başkanı Özay Öztürk ve ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’ta “ Sanayi sitesinin bundan sonra artık ciddi anlamda ne olacağını düşünmesi lazım. Yeni  Sanayi Sitesi esnafının mağdur olamaması için STK Temsilcileri olarak bizlerde üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Biz burada kafa kafaya verdiğimiz zaman Edirne için yapamayacağımız hiçbir şey olmaz. Sanayi esnafımıza yer bakalım. Bizlerde araştıralım. Milli Savunma Bakanlığı ile Kestanelik yeri için görüşebiliriz.

Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Fikret Üstev’de ziyaretten ve sanayi sitesine verilen destekten son derece memnun kaldığını ifade etti.

cof

 298 total views,  2 views today

Next Post

Avukat Faruk Buray Özger’in Hukuk Bürosu Açıldı

Geçmiş Dönem AK Parti Edirne İl Yöneticilerinden Ahmet Hamdi Özger’in Oğlu Faruk Buray Özger’in Hukuk Bürosunun Açılışı Gerçekleştirildi. Açılış Törenine AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne Baro Başkanı Özgür Yıldırım, Av. Sinan Tekin, Av Büşrahan Altun, Hilmi Zorlutuna, Önder Özcan, ailesi, meslektaşları ve eş dost ve yakınları katıldı. Hukuk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp