EDİRNE HALKI SAHİPSİZ DEĞİLDİR, YOLDA BIRAKILAMAZ.

admin

Edirne Ulaşım Kooperatifi, Edirne Halkına sahip çıktı ve ETUS Yöneticisinin sızlanma ve tehditlerine cevap verdi. Edirne’nin diğer Şehiriçi Ulaşım Kooperatifi olan “Edirne Ulaşım Kooperatifi” yöneticisi Aytaç Dilci, pandemi sebebiyle Watsapp aracılığıyla yaptığı basın açıklamasında,“Sayın Edirne Halkı, Sayın basın mensupları,Dün ETUS / Serhat Birlik Başkanı Hakan Giyik’in yapmış olduğu basın açıklamasını bu günkü yerel basında okudum.

“ETUS / Serhat Birlik araçlarının yolda mazotlarının bitebileceğini duyunca çok şaşırdım”

Şehrimizde tekel oluşturmuş, istediği an, istediği kadar zam alan, istediği an güzergah değiştiren, Edirne Belediye Meclisinde 5 üyesi bulunan, Belediye Trafik Komisyonu, Edirne Şoförler Odasını, Edirne Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifini elinde tutan ve yöneten, 2016 – 2017 – 2018 yıllarında toplam 53 milyon yolcu taşımış bir kooperatif başkanından ETUS / Serhat Birlik araçlarının yolda mazotlarının bitebileceğini duyunca çok şaşırdım. Yaklaşık 10 yıldan beri şehir içi ulaşımda tekel olmuş bir kooperatifin, milyonlarca yolcu taşımasına rağmen, sadece 10 aydır bütün ülkemizi ve özellikle esnafımızı da etkileyen pandemi sebebiyle mazot alamayacak hale geldiğini, bu işe uzun yıllar harcamış biri olarak bana ve açıklamaya yapılan yorumlara bakıldığında, halkımıza da inandırıcı gelmemiştir. Sıkıntılar olduğu tabi ki doğrudur ancak 2 yıldır kooperatif üyelerine hiçbir ödeme yapmamış, 5 yılda topladığı 16 milyar lira kazancı kayıtlara girmeyen, nerede olduğu bilinmeyen bir kooperatifin, tüm olumsuzlukları bu pandemiye bağlaması sadece ve sadece kendi beceriksizliklerini örtme çabasıdır. ETUS / Serhat Birlik teki maddi sorunların tamamı pandemi öncesi var olan ve yaşanan sorunlardır. Yolda mazot bitmesi veya kontak kapatma ile kimi korkutmaya veya kime blöf yapmaya çalıştıklarını bilemiyorum ama bu işe, toplu taşıma işini yapma veya yaptırma sorumluluğu sebebiyle, Edirne Belediyesi’nin bir an önce el atması gerekmektedir. Edirne Halkı sahipsiz değildir. Yollarda bırakılacak, duraklarda bekletilecek kadar sahipsiz, hiç değildir. Kooperatifimiz olan Edirne Ulaşım kooperatifi’ne bağlı araçlar her zaman çalışmaya devam edeceklerdir. Mazot da vardır.

“Halkımızın yollarda bırakılmasına asla müsaade etmeyeceğiz”

Bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ne mazot, ne de başka her hangi bir yardım talebimiz de bulunmamaktadır. Edirne Belediyesi’nin, güzergahlarımızı iptal etmesine, her türlü baskısına, kısıtlama ve yıldırma çabalarına rağmen, yasal hatlarımızı ETUS / Serhat Birlik yöneticilerinin üyesi olduğu Belediye Meclisinin, usulsüz kararları ile elimizden alınmasına rağmen, halkımızın yollarda bırakılmasına asla müsaade etmeyeceğiz .

“Kendi aracında çalışmak isteyen her arkadaşımızı da birlikte çalışmaya davet ediyoruz”

Son olarak şunu da, belirtmek isterim ki, ETUS / Serhat Birlik’e üye olan M plaka minibüs esnafı arkadaşlar, kooperatifinizin yönetimi araçları çalıştıramıyor. Mazot koyamıyor. Bunu dün kendileri kamu önünde itiraf etti. Eğer, şoför çalıştıramıyorlar, mazot koyamıyorlarsa, sizin elinizi taşın altına koyacağınızı, kooperatifinizin yönetimine rağmen, Edirne Halkını yolda bırakmayacağınızı ve araçlarınızın üstüne binerek bu görevi yapacağınızı biliyorum. Bizler, Edirne Ulaşım Kooperatifi olarak, her koşulda Edirne Halkına hizmet vermeye devam edeceğimize gururla söz veriyoruz. Kendi aracında çalışmak isteyen her arkadaşımızı da birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Kapımız Edirne’ye hizmet etmek isteyen her minibüs esnafına açıktır.”diyerek, ETUS / Serhat Birlik yöneticilerine rağmen, Edirne Halkını yolda bırakmayacakları mesajını verdi.

 12,294 total views,  2 views today

Next Post

İBA, HIZLI TREN PROJESİ VE EDİRNE-KIRKLARELİ ARASINDAKİ BÖLÜNMÜŞ YOL ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Türkiye demir yolu ağını, Avrupa demir yolu ağına bağlayacak Hızlı Tren Projesi’ni ve Edirne-Kırklareli arasındaki bölünmüş yol çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. “Halkalı Kapıkule arası 1.5 saate inecek” Türkiye Demir yolu ağını, Avrupa Demir Yolu ağına bağlayan Hızlı Tren Projesi’nin adına yakışır bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp