Edirne İçin Bir Daha

admin

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi;  Milletvekili Recep Gürkan, İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay, Geçlik ve Kadın kolları ile birlikte, CHP il binası önünü miting alanına çeviren yüzlerce partilinin büyük desteğiyle Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Sedefçi’nin Aday Adaylığını açıklaması sırasında alanda bulunan coşkulu kalabalık  “EDİRNE İÇİN BİR KEZ DAHA”, “EFSANE BAŞKAN” gibi sloganlar atarak Sedefçi’ye bugüne kadar Edirne’de görülmemiş bir sevgi göstrerisinde bulundular.

DSC_9069

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi İl Merkezinde düzenlediği toplantı ile Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Merkez İlçede düzenlenen toplantıya, Milletvekili Recep Gürkan, İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay, Gençlik  ve Kadın kolları Başkanı ile partililer katıldı. Sedefçi’nin aday adaylığı başvurusu sırasında il merkezi önünü miting alanına çeviren yüzlerce partili tezahüratlarla başkana destek verdi.    Burada kısa bir konuşma yaparak aday adayı olduğunu açıklayan Sedefçi, Başvuru formunu Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay’a sundu. Türkay, Belediye Başkanı ve Belediye Başkanı aday adayı olan Hamdi Sedefçi’ye  başarılar diledi.

DSC_9056

Belediye Başkanı Sedefçi daha sonra parti il binası önünde biriken partilileri selamladı ve tezahüratlar arasında burada da  bir konuşma yaptı.  Sedefçi buradaki konuşmasında, bundan önce 5 Kez aday adaylığını açıklamış olmasına karşın heyecanlı olduğunu belirterek, heyecanı olmayan kişilerin başarı şansının az olduğunu söyleyip şunları kaydetti. “ Ben 1989 yılında olduğu gibi bugünde çok heyecanlıyım. Bu heyecanı duyduğum için bir kez daha aday adayı olmaya karar verdim. Ben 1989  yılında göreve geldiğimde Edirne köy gibiydi.  20 yıl süre ile muhalefet partisinin belediye başkanı olarak görev yaptım. Benden önceki belediye başkanları  iktidar partisinin belediye başkanı olarak görev yaptılar. Muhalefet partisinin belediye başkanı olarak Edirne’yi bu duruma getirdik. Edirne’miz bugün Selimiye’si ile  Kırkpınar’ı ile çağdaş insanları ile  bir Avrupa kenti oldu. Kentimiz bir dünya kenti olmalı, bunun için işbirliği yapmamız ve Kol kola girmemiz gerekir. Böyle bir heyecan bizde var mı var. Edirne’de CHP Bayrağını yeniden dalgalanmasında  var mı.. Her zaman olduğu gibi bugün de  “VAR”.  %65 şansımız var mı..  “VAR”.  Bir süre önce anket yayınlandı.  Ozaman Edine’de  insanlarımız tatildeydi.  Bu haliyle bile oy oranımız  %51  olarak  görünüyor. Türkiye’de %50 barajını  geçen beş il var. Bunların arasında tek CHP’li il  Edirne’dir.   Bu başarı hepimizin başarısıdır, örgütlerimizin başarısıdır. Bu oran bize yetmez %60-65’lere ulaşmayı düşünüyorum. Bu konuda  partimize güveniyorum. Örgütlerimize güveniyorum, kendimize güvenerek bu başarıyı sağlayacağımıza inanıyorum” dedi

DSC_9059
  SOSYAL BELEDİYECİLİK BİZİM GÖREVİMİZ  

Konuşması  sık sık partililerin alkışlarları ve sloganları ile  kesilen  Sedefçi, sözlerini şöyle sürdürdü; “Eski İl Başkanımız “sosyal belediyecilik” yapmadığımı söylemiş. Biz bu yıla kadar neler yapmışız. Okullara kitap  yardımı yapmışız. Fakir öğrencilere yardım yapmışız. Oyuncak dağıtmışız, Öğrencilerimizi giydiriyoruz, Emniyet Müdürümüzün desteği ile uyuşturucu ile  mücadele ediyoruz. Yaşlı insanlarımızın evlerinde kuaför, berber ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Engelli vatandaş-larımıza araba sağlamışız. Engelli vatandaşlarımıza  ulaşımda %50 indirim sağladık, Hayvan barınaklarımızda  sokak hayvan-larına sahip çıktık. Fakir fukaraya fırınlarda ekmek yardımı sağladık. İnsanlarımıza evlilik öncesi eğitim veriyoruz. Cenaze çıkan ailelerin evlerine  yemek ve helvalarını gönderiyoruz. Cumhuriyet değerlerini dikkate alarak okullarımıza camilerimize, Cem evine  yardım ediyoruz.  Camilerde halıları yıkatıyoruz, çevreyi düzenliyoruz. Cumhuriyet değerlerine yakışanı yapıyoruz. Kandil Simidi dağıtıyoruz, Bunlar sosyal hizmet değil midir.  Edirne’de alt yapı diye bir sorunumuz yok. E-5’de  tam 80 Km yağmur kanalı yaptık.

DSC_9035

Yolda su tahliyesinde sorun yaşanıyordu onlar düzenleniyor. Yollarımızda su birikmeyecek. Yollarımıza 40 yıllık asfaltı yaptık.3-5 yıl başarılı olacağız diye düşünmedik. 15-20  yıl yeterli olacak  suyumuz var. Biz bunu yeterli görmedik,  DSİ ve Valimizle görüşüp Kayalı Barajından Binlik boru ile su sağlayıp Edirne’nin 50 yıllık su  sorununu çözmüş olacağız.   “USTALARIN USTASI OLDUM”Biz bugünü değil sizin torunlarınızı düşünüyoruz. Bunun ihalesi yapıldı bu çalışma 2015 yılına kadar bitmiş olacak. Tüm bu işler için 12 Trilyon lira ödeme yapacağız, Bu parayı  30 yıl vade ile aldık. Bu arada yeni mezarlık yeri  yaptık.  90  dönümlük  alan Edirne’ye  yüz yıl yeter.  Partimiz ve Genel Başkanımız  bize 5 yıl daha görev verirse, vaat ettiğimiz işlerin parasını biz ödeyeceğiz, Bu işler deneyim ve heyecan işi. Belediye  başkanlığında cesur olmaz, azimli olmaz, kelleyi koltuğa almazsan orası cennet gibi cehennem gibi bir yer. Ben bir günde yazı, kışı, ilk baharı son baharı yaşıyorum. Yüreği yeten varsa gelsin yapsın. Bu göreve geldiğinde halktan biri olmaz, halk gibi düşünemiyorsan senden bir şey olmaz. Ben roman mahallesinde doğdum bundan onur duyuyorum.  Onlar benim kardeşlerim dostlarım.  Roman mahallesinde sıra arkadaşım Necdet Bugün mahalle muhtarı  ben ise belediye başkanıyım. Yapacak çok işimiz var,  işe başlarken  çıraklık dönemindeydim daha sonra  kalfalık sonra  ustalık dönemine geçtim arkadaşlar dört oldu. Şimdi ise ustaların ustası oldum. Bize göre insanların farkı yok. Biz kardeşiz” dedi. sedefçi partililerin yoğun tezahüratı ile konuşmasını tamamladı.


DSC_9024

 

 

 

 111 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Bir Başarıya daha İmza Attı

Özel Beykent Anadolu Lisesi Ve Fen Lisesi’nin Üniversiteye Yerleştirmede “Büyük Başarısı”  2013 LYS sonuçlarına göre Özel Edirne Beykent Anadolu ve Fen Lisesi’nde bu yıl tercih yapan öğrencilerin %97’si hedefledikleri üniversitelere yerleşti. Yerleşen öğrencilerin ilk üç tercihinden birine yerleştiğini belirten Okul Müdürü Bahattin Erel, bu öğrencilerden %31’i devlet üniversitelerine, %55’i özel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp