Edirne İl Sağlık Müdürlüğü sertifikalandırıyor

admin

Sağlık Bakanlığı’ndan “Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Yetki Belgesi” alan Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi yeni teknolojik donanımı, mesleki becerileri ve vermiş olduğu hizmetle göz doldururken 4. Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programını başlatarak eğitimdeki iddiasını da ortaya koydu.

4.Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programına Edirne ve diğer illerden toplam 14 hemşire başvurdu. Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun olarak 6 hafta sürecek eğitim programının açılışına Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Ali Kaya, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Rızvan Orhan, Hastane Eğitim Koordinatörü ve diğer hastane yöneticileri katıldı.

Uzm. Dr. Ali Kaya yaptığı açıklamada; “Son yıllarda önemi giderek artmaya devam eden ve özellikli bir alan olan Yoğun Bakım birimlerimizde hastalara yeni uygulamalar ışığında daha verimli, daha nitelikli bir hizmet sunmayı amaçlayarak yola çıktık. Eğitimimize katılan Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan hemşirelerimizi Edirne’de ağırlayarak, yoğun bakım alanında mesleki bilgilerinin arttırılmasını, yeni beceriler kazanmalarını hedefliyoruz. Ayrıca Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesini eğitim merkezi haline getirme yolunda önemli adımlar atıldı. Yoğun Bakım Hemşireliği eğitimleri devam ederken bu kapsamda yeni sertifikalı eğitim programları olan Psikiyatri Birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Sertifikalı Eğitim Programı ve Acil Servis Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programının açılması içinde gerekli çalışmalar başlatıldı. Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi Yetki Belgesine de sahip olan hastanemizde eğitimler yıl boyunca sürecektir. Balkanların sağlık üssü olarak nitelendirilen, bölgemiz ve sağlık turizmi açısından büyük önemi olan Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi üstlenmiş olduğu misyonla çıtayı her geçen gün daha yükseğe taşıyarak eğitime de ağırlık vermiştir. Bu başarılar bir ekip işidir. Başarılı bir ekip ruhuyla profesyonel olarak hizmet sunarak, insan sevgisini kendine görev edinen eğitim ekibine ve emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum” dedi.

 

 160 total views,  2 views today

Next Post

Aşureler Rektör ve Başpehlivan’dan

Trakya Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Buluşması 10 Ekim 2017 tarihinde Bolca Ana Yemekhanesi önünde gerçekleştirildi. Etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcıları Uzm. Ahmet Sezgin ile Öğr. Gör. Hakan Akıncı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.  Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun öğrencilere aşure dağıtımıyla başlayan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp