Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nden gazetecilere ilk yardım eğitimi

admin

Edirne‘de görev yapan gazetecilere ilk yardım eğitimleri veriliyor. Devlet Hastanesi Konferans salonunda verilen eğitim 16 saat süreli olarak düzenlendi. Eğitimin ardından katılanlara sertifika verilecek.

Gazetecilere İlk Yardım Eğitimi veren Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Erhan Turhan, insan hayatı kurtarmanın çok önemli olduğunu belirterek,” İlk yardım ani gelişen bir kazada yaralanma, kalp durması gibi durumlarda olay yerinde bulunan, olaya şahit olan kişilerin yapabileceği müdahaleler bütünüdür.”Dedi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nden gazetecilere ilk yardım eğitimi (2)

 

 

 

 

 

 

 

KAZA YERİNE İLK GİDEN GAZETECİLER OLUYOR

Bunu değerlendirdiğimizde ve ilk yardımın ilk 5 dakika içinde çok önemli olduğunu düşündüğümüzde bir kazaya ilk giden kişiler, ambulans, itfaiye ve gazetecilerdir” diyen Turhan onun için bu eğitimin gazetecilere verilmesi çok önemlidir. Kendi ekiplerimiz zaten profesyonel ekipler. Edirne itfaiyesine daha önceden bu eğitimleri vermiştik. Sırada da Edirne’de görevli gazeteci arkadaşlarımızın olduğunu düşündük. 16 saatlik eğitimlerle temel amacımız hayat kurtarmak. Olay yerine ilk giden 112 de olabilir gazeteci de olabilir bir başka biri de olabilir.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nden gazetecilere ilk yardım eğitimi (1)

 

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ OLAN DOĞRU MÜDAHELE YAPMAK

Önemli olan doğru müdahale edebilmek ve hayat kurtarmak diyen Erhan Turhan İlk yardım Eğitimi gören nitelikli kişileri yetiştirmek için bu tür çalışmaların devam edileceğini belirtti. Eğitime devam eden gazeteciler; alınan eğitimden memnun olduklarını belirterek , “gönül ister ki hep iyi olayları haber yapalım. Ancak bazen üzücü bir kaza, yaralanma, zehirlenme, kalp krizi, boğulma gibi olaylarla karşılaşmak zorunda kalıyoruz. Olay yerine ilk giden biz olduğumuzda, ilk yardım gereken vakalarda bizde yardımcı olmak ve bir insanın hayatını kurtarmak istiyoruz.Ancak belli bir eğitim almadan yapılan müdahalelerinde sonuçlarını biliyoruz.Bu anlamda aldığımız eğitimin önemi çok büyük” dediler.

 

 

 

 118 total views,  2 views today

Next Post

Madımak katliamı bir kez daha kınandı

Edirne KESK Şubeler Platformunca Saraçlar Caddesinde düzenlenen eylemde 22 yıl önce meydana gelen 35 kişinin yanarak ölümüne neden olan Madımak katliamı bir kez daha kınandı burada konuşan Büro İşçileri Sendikası Büro BES Şube Başkanı Emre Sarı,   şunları kaydetti “Otoriter, gerici ve faşizan zihniyet, bundan tam 22 yıl önce Sivas Madımak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp