Edirne Valiliği ile Bulgaristan Eskicuma (Tırgovişte) Valiliği arasında Niyet Beyanı imzalandı. İnsani ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik ‘Niyet Beyanı’ Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Eskicuma Valisi Mitko Staykov tarafından imza altına alındı. Bulgaristan’ın Eskicuma (Tırgovişte) Valisi Mitko Staykov, Eskicuma Bölge Müftüsü Nazif Rasimov ve beraberindeki heyet ile birlikte Edirne’ye geldi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve il müftüsü Alettin Bozkurt tarafından karşılanan heyet daha sonra bir süre görüşmelerde bulundu. Valilik girişinde konuk vali Mitko Staykov’u karşılayan Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Balkan coğrafyasında komşu olarak yaşıyoruz.

Hali hazırda da Eskicuma’dan Edirne’ye ziyarete gelenler ve Edirne’den Eskicuma’ya ziyarete gidenler var. Bu ziyaretlerin bir kısmı turistik bir kısmı da ticari bir boyutu var. Bugün kendi aramızda yapacağımız bu iş birliği protokolü de aramızdaki insani ilişkileri ve ticari ilişkileri çok iyi bir çerçeve oturtup ileriye daha güçlü bir şekilde taşınmasına vesile olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Bulgaristan Başbakanı Sayın Borisov arasındaki iyi ilişkiler, kardeşlik ilişkisi, dostluk ilişkisi, arkadaşlık ilişkisi devletlerarası her düzeye yansıyor” dedi.Eski Cuma (Tırgovişte) Valisi Mitko Staykov da Vali Canalp’e ülkeleri arasında var olan ilişkilerin güçlü bir bağa dayandığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından, Edirne Valiliği ile Bulgaristan Eskicuma (Tırgovişte) Valiliği arasında, insani ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik ‘Niyet Beyanı’ imza töreni gerçekleştirildi.