Edirne İmam Hatip Lisesi 41. Mezunları günü kutladı

admin

Edirne İmam Hatip Lisesi Mezunlar gününün 41. Yılı törenle kutlandı. İmam Hatip Lisesinde yapılan törene Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Afyon Kocatepe Üniversitesi Dekanı Edirne İmam Hatip lisesi eski mezunlarından   Prof. Dr.  Remzi Kaya, Balkan Enstitüsü Müdürü  Doç. D. Rıdvan Canım, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı eski mezunlardan  Ahmet Çetin, Edirne İmam Hatip Lisesi Müdürü  İsmail Çelik, İHL mezunları Derneği Başkanı  Rasim Özgün Kal, Mimar Sinan Vakfı Başkanı, Hasan Gümüş ile okul mezunları katıldı.

Edirne İmam Hatip Lisesi 41.  Mezunları günü kutladı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof Dr. Remzi Kaya toplantıda Kuranı Kerim okudu. Ardından söz alan AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, kendisinin de bu okuldan mezun olduğunu, 126 numaralı öğrencisi olarak okulu bitirdiğini belirterek, okulun 41. Mezuniyet yılını kutlamanın mutluluğu içinde olduğunu söyledi. Emir, “ nice kırk bir yıllara”  erişmek ve başarı dileğini sundu.

İHL EYLÜL AYINDA YENİ YERİNE TAŞINACAK

Batı Trakya Mezunları adına konuşan M. Emin Ahmetoğlu böyle önemli bir toplantıya, başarılı bir öğretim kurumunun mezuniyet yıldönümüne katılmanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek, okula başarı dileklerini iletti. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin toplantıda yaptığı konuşmada kendisinin de İmam Hatip Mezunu olduğunu belirterek; şu anda öğrenim görülen okulun yerin yeterli olmadığını,  Fırınlar Sırtında TOKİ yanında tamamlanan yeni okul inşaatı ile İmam Hatip Lisenin daha moren bir yere kavuşacağını kaydederek; “   240 yataklı 32 derslikli olarak inşa edilen okulda Spor Salonu ve diğer sosyal tesisleri ile birlikte şu anda tamamlandı.  Bu yıl eylül ayında okulun açılışının yapılacağız. İmam Hatip Okullarından yetişen öğrenciler her alanda memleketine milletine faydalı kimseler olmaktadır. Edirne İmam Hatip Lisesi’nden yetişerek bugün çeşitli alanlarda görev yapan değerli insanlarımız var.  Değerli Milletvekilimiz de bu konuda örnek oluşturmaktadır. Okul yöneticileri ve öğrencilere başarı dileklerimi sunuyorum” diye konuştu.

Edirne İmam Hatip Lisesi 41.  Mezunları günü kutladı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul Müdürü İsmail Çelik toplantıda yaptığı konuşmasında okulu hakkında bilgi verdi. Şu anda Edirne İmam Hatip okulunda 562 öğrenci bulunduğunu,  önümüzdeki eğitim, öğretim sezonunda TOKİ’deki yeni modern binalarına taşınacaklarını söyledi. Toplantı eski mezunların ve İmam Hatip kökenli katılımcıların eski anılarını tazelemeleri ile dostane bir şekilde son buldu.

Edirne İmam Hatip Lisesi 41.  Mezunları günü kutladı (2)

 159 total views,  2 views today

Next Post

Sağlıklı Yaşam için 13 ülkenin sınırını geçecekler

Avrupa’da Fiziksel Hareketliliği teşvik eden en büyük kampanya olan Şimdi Hareket Zamanı (NowWeMOVE)’nın parçası olan Şimdi Bisiklet Zamanı “NowWeBike” turuna Muğla’dan başlayan gönüllü bisikletçiler Edirne’ye geldiler. Gönüllü bisikletçilerin bu kampanyasına Edirne Belediyesi de destek verdi. ‘Fiziksel Hareketsizlik Saatli Bomba’sına karşı farkındalığı arttırmak için 13 ülkenin sınırını geçecek olan gönüllü bisikletçiler, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp