Edirne İtfaiyesi yeni yerine taşınacak

admin

Bugüne kadar DSİ yanındaki yerinde faaliyetini sürdüren Edirne Belediyesi İtfaiyesi bulunduğu alanı  sahibinin işyeri açmak için yerin boşaltılması talebi ürerine  Sanayi Sitesi yanındaki yolu da içine  alan  alana taşınacak. Buradaki  yol trafiğe kapatılacak.

EDİRNE İTFAYESİNİN YENİ YERİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu İtfaiyenin taşınacağı yeni yerinde Edirne Belediyesinin modern bir bina yapacağını belirterek şunları kaydetti; “ Sanayi Sitesinin DSİ’ye  bakan yüzünde  yolu da kapsayacak şekilde  Edirne Belediyesine ait 2dönümlük alanda itfaiye tesisi kurulacak. Alanda bulunan ağaçlar kökleri ile sökülüp başka alanlara dikilecek. İtfaiyenin buraya gelmesi ile E-5 yolunda yeni düzenleme yapılacak itfaiyenin yola çıkacağı zaman sinyalizasyon sisteminden kırmızı ışık yanacak. Yoldan itfaiye araçlarına geçiş üstünlüğü sağlanacak. Arka yönden de  itfaiye araçlarının geçmesi için  düzenleme yapılacak. Bilindiği gibi şu anda itfaiyenin bulunduğu alanda inşaat başlayana kadar Edirne itfaiyesine tahsis edildi. Burada yakında inşaat başlayacağı için oradan çıkmak zorundayız. İtfaiyenin yeni yeri için   önümüzdeki günlerde altyapı çalışmalarına  başlanması bekleniyor.

EDİRNE İTFAYESİNİN YENİ YERİ (1)

 121 total views,  2 views today

Next Post

Kenara çekilerek bu iş yürümez

Tarlada izin, üzüm yemeye yüzün olsun diye bir özdeyişimiz vardır. Bu sözle bir şeye sahip olmak için o konuda gayret gösterilmesi gerektiği belirtilir. Öğrenci isen, sınıfını geçmek için derslerine çalışman, bir konuda uzman olmayı amaçlıyorsan o işi en ince ayrıntılarına kadar öğrenmen,  bu konuda herkesten bilgili deneyimli olduğunu kanıtlaman gerekir. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp