Edirne Kamu Hastaneler Birliği hasta tercihi ile öne çıkıyor

admin

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Basın ve İletişim Birimince yapılan açıklamaya göre ;”Edirne Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı devlet hastanelerinde mesleki becerilerini, insan sevgisi de katarak tıbbın ve yeni teknolojinin imkanları kullanılarak ayaktan tedavi gören toplam 2.002.762 hastaya, yatarak tedavi gören toplam 42.107 hastaya olmak üzere toplam 2.044.869  hastamıza tıbbi hizmet vermiştir. Toplam 46.784 nitelikli ameliyat yapılmış olup, 19.002 diyaliz seansı uygulanmıştır. Toplam 186.179 hastamıza diş tedavisi yapılmıştır.

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Kamu Hastaneleri’ne bağlı sağlık tesislerimizde 109 seans “Gebe Eğitimi” düzenlenerek, 197 gebeye “Gebe Okulu Katılım Belgeleri” takdim edilmiştir.

“Anaokulu Projesi” ile Edirne Kamu Hastaneler Birliği ve Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte planladığı proje ile 106 Anaokulu öğretmenine Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nin konferans salonunda sağlık eğitimi verildi.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Acil Sağlık Hizmetleri Yenilikçi Yaklaşımlar” Proje Yarışması sonucu yarışmaya katılan 90 proje içerisinde “İlk Yardım Her Yerde” projesiyle Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği 3.lük ödülüne layık görüldü.

Edirne Kamu Hastaneler Birliği’nin “Sağlık Turizm: Trakya Destinasyonu” konulu fizibilite projesi, Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı doğrudan faaliyet programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun Marmara bölgesi için düzenlediği “ Marmara İletişim Çalıştayı”  için İlimiz uygun görüldü, Genel Sekreterliğimizin organizasyonu ile gerçekleştirildi.

Merkez köylerde Fizik Tedavi olması gerekirken hastaneye gidip gelemeyen, hastaneye yatamayan, hastalığını ihmal etmek zorunda kalan yaklaşık 300 hastamızın ayağına Gezici Fizik Tedavi aracı ile giderek tedavilerini aksatmadan sağlıklarına kavuşturduk.

Genel Sekreterlik KBRN Koordinatörleri tarafından, Trakya bölgesinde bulunan Kimyasal-Biyolojik-Radyoaktif ve Nükleer (KBRN) Arındırma Ünitelerinin değerlendirilmesi yapılmış ve toplam 369 sağlık çalışanına konu ile ilgili eğitim verilmiştir.

Genel Sekreterliğimiz bünyesinde oluşturulan “Otelcilik Hizmetleri Çağrı Merkezi”mizde yıllık 50.000 civarında hastamıza telefon ile ulaşılarak memnuniyet anketi uygulandı. Anket sonucunda hastalarımızın görüş ve önerileri doğrultusunda düzeltici faaliyetlere önem verildi.

Genel Sekreterliğimize bağlı sağlık tesislerine başvuran engelli vatandaşların sağlık hizmetine erişebilirliğini arttırmak için Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde “İşaret Dili Eğitimi” yapılmış, eğitime katılan sağlık personellerine “İşaret Dili Eğitim Katılım Belgesi” verilmiştir. Uzunköprü Devlet Hastanesi ve Keşan Devlet Hastanesi’nde “İşaret Dili Eğitimi” verilmeye devam edilmektedir.

Genel Sekreterliğimize bağlı sağlık tesislerinde sağlık çalışanlarına diyetisyen tarafından “Obezite ve Sağlıklı Beslenme Eğitimi” verildi.

Genel Sekreterliğimiz ile Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde, Edirne Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Edirne Çocuk Sitesi’nde çalışan bakıcı annelere yönelik “Çocuk Sağlığı ve İlkyardım” konulu eğitim alan 64 bakıcı anneye eğitim sertifikaları verildi.

Antalya’da düzenlenen “9. Uluslararası Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Hasta Güvenliği Kongresi”nde Genel Sekreterliğimize ait 3 çalışma sözel bildiri olarak, “6. Uluslararası Sağlık Ve Hastane Yönetimi Kongresi”nde ise Genel Sekreterliğimize ait 2 çalışma sözel bildiri olarak sunulmuştur.”Denilmiştir.

 

 

Next Post

Erdin BİRCAN iktidara çattı

Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmekte olan 68.sıra sayılı kanunun 14.Maddesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisinin görüşlerini açıklayan CHP Edirne  Milletvekili Erdin Bircan yaptığı konuşmada şunları söyledi;”Sayın Başkan,Değerli Milletvekilleri; görüşülmekte olan 68 sıra sayılı kanunun 14. maddesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi grubunun görüşlerini açıklamak üzere söz almış bulunuyorum. Yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum. […]

EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU

GAZETE-RADYO-MATBAA-TOPLU SMS-PROMOSYON
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp