“EDİRNE KARAAĞAÇ LAVANTA KOLONYASI” BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

admin

Dünya Şekerleme Sahibi Edirneli işadamı Kayhan Özdeveciler Edirne’de bir ilke imza atarak “Edirne Karaağaç Lavanta Kolonyası”nı üretti. Edirneli girişimcilerin gelirini artırabilmek ve daha yüksek gelir elde edebilecekleri tıbbi-aromatik bitkiler ve süs bitkileri yetiştirilmesi anlamında ilimizde yapılan girişimler ve gerçekleşen Lavanta Günleri etkinlikleri bölgede ses getirmeye devam ediyor.


Edirne Merkez’de Yeni Adliye Sarayı yolu üzeri Fen Elektrik karşısında faaliyet geçen ve 29 Haziran Salı Günü açılışı yapılacak olan Dünya Şekerleme tarafından müşterilerine Lavanta Kolonyasının satışı başladı. Firma sahibi Kayhan Özdeveciler Gazetemize yaptığı açıklamada; “ilimiz ve Trakya Bölgesi tıbbi aromatik bitkiler ve süs bitkileri üretimi açısından çok uygun bir öneme sahiptir. Bizler de Edirne’mizi Lavantası ve Lavanta Kolonyasını ürettik. Edirne’mizin Karaağaç bölgesinde yetişen Karaağaç Lavantasını, 8 aylık bir ARGE çalışmasından sonra bu yıl gerçekleşen Lavanta Tarla Günlerine yetiştirdik. Halkımızın ve kamuoyunun büyük ilgisini gördü. Aroması ve hoş çiçeksi kalıcı kokusu ile Edirne halkımıza sunuyoruz” dedi.

LAVANTA KOLONYASINDA AÇILIŞA ÖZEL KAMPANYA… “1 ALANAN 1 BEDAVA”
Lavanta’yı seven, Lavanta aşığı olan Edirnelilere Açılışa özel Kampanya yaptıklarını ifade eden Firma sahibi Kayhan Özdeveciler; “Edirne Karaağaç Lavanta Kolonyamızdan 1 adet alana, bizler de 1 Adet hediye ediyoruz. Edirne Karaağaç Lavanta, Lavanta Kolonyasının patentini de aldık. Edirne’mize gelen yerli turistlerimizin aşık olduğu Edirne’mizin Karaağaç Bölgemizin ismini verdik. Tüm halkımızı mağazamıza bekliyoruz.” dedi.

 562 total views,  2 views today

Next Post

DEVA Partisi İl Başkanı Arda’dan Vali Canalp’e Ziyaret

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret etti. Görüşme ile ilgili kısa bir açıklama yapan İl Başkanı Kerem Arda, “Valimiz ile Edirnemizi ve son gelişmeleri değerlendirdik, fikir alışverişinde bulunduk, Edirne’miz şanslı bir şehir gayretli ve vizyoner bir valiye sahip. Biz de kendilerine Edirne’nin gelişmesi ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp