Edirne Kızılay Yönetimi Görevden Alındı

admin

Kızılay Edirne Şube Başkanı Metin Kıray”25 yıldır bu görevdeyim  kurum adına yaptığımız hizmetler ortada. Ben hizmetleri nedeniyle madalya alan tek Kızılay yöneticisiyim. Bu görevden alınmada Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun etkisi vardır. Böyle girişiminin olduğunu biliyorum.  Bu konuda önümüzdeki günlerde daha kapsamlı açıklama yapacağım” dedi.

Konu ile ilgili olarak  basın toplantısı düzenleyen Edirne Kızılay Şube Başkanı Av metin Kıray konuşmasında şunları kaydetti “Kızılay Merkez Yönetim Kurulu’nun almış olduğu 27.05.2013 tarih ve 13 sayılı karar ile 17.06.2013 tarihi itibarı ile Kızılay Edirne Şube Başkanı ve Şube Yönetim Kurulu görevden alınmıştır.

Hayırsever Edirnelilerin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kızılay Edirne Şubesi ve Aşevine yardımlarının devam edeceğine de yürekten inanıyoruz.

ÖNCE YEMEK BEDELLERİ KESİLDİ

Edirne ile hiçbir ilgisi ve ilişkisi olmayan Mehmet Müezzinoğlu’nun Edirne Milletvekili olarak seçilmesi ile başlatılan, bu kişinin Sağlık Bakanı yapılması ile hız kazanan, iktidar partisi mahalli yöneticileri tarafından da desteklenen Kızılay Edirne Şube Yöneticilerinin görevden alınma süreci, bu yılın başında Kızılay Aşevi tarafından halen yemek verilen 380 kişi dışında kalan ve yemek bedelleri Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ödenen 500 kişi için yapılan ödemenin durdurulması ve 2013 yılı nisan ayında Ankara’da yapılan Türk Kızılayı Genel Kongresinde yeni yönetim kurulunun tamamının mevcut siyasi iktidar Yöneticileri tarafından oluşturulmasının sağlanması ile tamamlanmıştır.

Kızılay Edirne Şube Yönetimi çok küçük bir şube olan Kızılay Edirne Şubesini bugünkü güçlü yapısına kavuşturur ve Kızılay’ın en büyük amaçlarından biri olan yoksullara yardım etmeyi Türkiye genelindeki birçok Kızılay Şubesinden çok daha etkin bir şekilde sağlarken, elbette hatalar da yapmış olabilir. Bu günkü görevden alınmanın, görevden alınmayı gerektirecek ağırlıkta hatalar nedeni ile olduğuna inansak, bir gün bile görevde durmazdık.

TARAFSIZCA GÖREV YAPTIK

Ancak,

Türkiye deki birçok Kızılay şubesine örnek olacak çalışmalarda bulunan, bu çalışmalarını yaparken Kızılay’ın amaçlarını hiçbir zaman göz ardı etmeyen, çalışmalarına asla ırk, dil, din, siyasi görüş ve tavır karıştırmamış olan Kızılay Edirne Şube Yönetimi; mevcut siyasi iktidardan kaynaklanan siyasi amaçlarla ve bu nedenle yaratılan suni gerekçelerle görevden alınmıştır.

Bu görevden alma uygulamasının haksızlığı, başta Edirneli hemşehrilerimiz olmak üzere bu güne kadar Kızılay Edirne Şubesinin daima destek olduğu ihtiyaç sahipleri tarafından günü geldiğinde elbette değerlendirilecektir.

Bizler,Kızılay Edirne Şube yöneticileri olarak,Türk Kızılayına bu güne kadar yaptığımız hizmetleri helal ediyoruz.” Dedi

Edirne Kızılay yönetiminde  Başkan Metin Kıray,2. Başkan İbrahim Özbabaç, Sayman  Nihat Şanlı, Vezne,İrfan Kızanlık, Yönetim kurulunda  Hasan Yıldırım, Arzu Çağatay,Sadi Kirazcı,Sabri  Cansannav ile sekreter Fuat Ozan yer alıyor.

DSC_7153

 132 total views,  2 views today

Next Post

BİR SEBEBİ VARDI NE DEMEK?

  Edirne’nin en büyük yardım kuruluşu olan Kızılay’ımızın yönetim kurulu İktidar partisinin önerisi Genel Merkezin onayı ile görevden alındı. Bu kurumun başında olan Av Metin Kıray’ı 30 yılı aşkın süredir tanırım Tanışıklığımız öyle sıradan dostluk değil, çok yakın arkadaşlığımız oldu. 25 yıldır Kızılay’ı yöneten Kıray, bu kurumu nereden nereye getirdiğini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp