EDİRNE KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNDEN ‘SANAT HER YERDE’ FARKINDALIĞI

admin

Edirne Koleji öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde, Edirne’nin Saraçlar Caddesi’nde, ‘Sanat her yerde’ mottosu ile ‘İçimizdeki sanat ışığı ile Saraçlar Caddesi’ni aydınlatmaya gidiyoruz’ programını gerçekleştirdi.

Trafiğe kapalı ve kentin en işlek caddesi olan Saraçlar Caddesi’nde, öğrenciler şövalelerine koydukları tuallerinde resim yaptılar.

“’SANAT HER YERDE’ MOTTOSU İLE ÇOCUKLARIMIZI SANATLA İÇ İÇE TUTACAĞIZ”

Edirne Koleji Resim Öğretmeni Tuğba Gülşen Güney, “Sanatın her yerde olduğunu ve olabileceğini göstermek istedik. Pandemi dönemi boyunca çocuklarımız evlerindeydi. Artık okullarımız açıldı ve bundan sonra her ay okul dışarında çeşitli mekan ve ortamlarda bu etkinliklerimiz aktif olarak devam edecek. Hedefimiz sanatın her ortamda her alanda yer bulabileceğini çocuklarımıza aktarmak ve göstermek. Bugün 15 öğrencimizle Saraçlar Caddesi’nde ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik” dedi.

“CANLI ATÖLYE DERSLERİMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK”

Edirne Koleji Ortaokul Müdür Yardımcısı Murat Güney, “Eğitim sürecimiz boyunca her ay belirleyeceğimiz okul dışı ortamlarda, çocuklarımız ile ‘Sanat her yerde’ aktivitemizi sürdüreceğiz. Yeri gelecek ormanda ağaçlarla olacağız, yeri gelecek nehir kenarında yeri gelecek kıymetli tarihi eserlerimizin gölgesinde yer alacağız. Bu şekilde çocuklarımızın canlı atölye derslerini gerçekleştirmiş olacağız. Bu canlı atölye derslerimiz sadece sanatla sınır kalmayıp, Beden Eğitimi ve Müzik öğretmenlerimiz ile de devam edecek” dedi. Haber: Koray Ustabaşı

 593 total views,  5 views today

Next Post

DEVA'CILAR TEMİZ BİR EDİRNE İÇİN ÇEVRE GÜNÜNDE ÇÖP TOPLADI.

DEVA Partisi, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle, başta Edirne olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak farkındalık yaratmak için Çevre Temizlik etkinliği gerçekleştirdi. DEVA Partisi Edirne Teşkilatı “Temiz Bir Edirne için Sen, Ben, Hepimiz, HADİ YAPALIM” mottosuyla Edirne’de yerlere atılan çöpleri topladı. Tunca Köprüsü yanında başlayan etkinliğe DEVA […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp