Edirne KÖY- KOOP. genel kurulunu yaptı

admin

Edirne KÖY- KOOP. genel kurulunu yaptı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

S.S Edirne Kalkınma ve diğer Tarımsal  Amaçlı  Kooperatifler Birliği’nin genel kurulu  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.

Genel Kurula  Edirne Belediye Başkanı  Recep Gürkan,  Meriç Belediye Başkanı  Nihat Yörük, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, KÖY- KOOP Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz, KÖY- KOOP Edirne Şube  Başkanı Ahmet Erken, Tekirdağ, Kırklareli Kooperatif  Başkanları  ve yönetim kurulu ve kooperatif üyeleri katıldı. Toplantı Saygı duruşu ve  İstiklal Marşı ile başladı.  Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Genel Başkan Mehmet Özkurnaz, üyeliklere  Mustafa Tezcan, Sedat Özmen Ömer Kart getirildi. KÖY-KOOP Edirne Birlik Başkanı Konuklara hoş geldiniz dedi ve 15 Temmuz’da meydana gelen  darbe girişimini kınadığını  belirtti. Ardından söz alan Divan Başkanı Özkurnaz kooperatifin etkinlikleri hakkında  açıklamalarda  bulundu.  Tekrar  söz alan  Erken,Kooperatifin bugüne kadar yaptığ çalışmaları  hakkında detaylı bilgiler verdi. KÖY KOOP’un büyükbir aile olduğunu,  diğer kooperatiflerden yersiz eleştireler gelse de  bunları dikkate almadan üyelere hizmete devam ettiklerini, Göreve geldikleri 2005 yılından bu yana verdikleri sözleri yerine getirdiklerini çalışmalarının  çok şeffaf olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın gerek milletvekilliği döneminde gerekse Edirne Belediye başkanlığı zamanında kooperatiflerine gereken desteği verdiğini belirtti.

Edirne KÖY- KOOP. genel kurulunu yaptı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZ BÜYÜK KURUMUZ    

Erken,”Biz bölgenin  bu dalda en büyük kurumuz  bugüne kadar olduğu gibi kimse ile dalaşmamak kararındayız. Biz her zaman birlik ve beraberliği ön planda tuttuk ve tutmaya devam ediyoruz.” Dedi

Daha sonra söz alan Edirne Belediye Başkanı 15 temmuz’da  yapılan darbe girişimini kınadığını belirterek  Bu kalkışmadan sonra Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bir kez daha kanıtladığını ifade etti.

Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı günde KÖY-KOOP Genel  Kurulunun yapılmasının da  halkın birlik ve beraberliğini ifade ettiğini kaydeden Gürkan Bir süre önce Hollanda’ya gittiğini Bu toprakları Konya kadar olan fakat tarım ihracatı Türkiye’nin kat kat üstünde olan Bu Avrupa ülkesinin teknolojik çalışmaları ön planda tutarak  tarımda başarıyı sağladığını,  Kooperatifçiliğin ön planda  tutulması sonucu çiftçilerin gelirlerinin yüksek olduğunu belirterek,  Aynı yöntemin Türkiye’de de uygulanmasının  tarım sektörüne  büyük yarar sağlayacağını söyledi.

Edirne KÖY- KOOP. genel kurulunu yaptı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Gürkan’ın konuşmasından sonra  kooperatif  Başkan Yardımcısı Mümin Karayavru   kooperatifinin  2015 yılı  faaliyet raporunu sundu. Birliğin geçmiş yılların borçlarını  gününde ödeyerek 2015 yılını iyi bir başlangıçla  kapattığını  Göreve geldiklerinde  50 kooperatiften  günlük ortalama 105 ton  süt alımı yaparken  bugün 148birim kooperatiften  günlük ortalama 420 ton  süt alır konumuna geldiklerini belirtti. Süt pazarlama işinde hedeflerinin 450 topa ulaşmak olduğunu belirten  Karayavru,” Bu aynı zamanda kalite ve verimliliği de olumlu yönde etkileyecektir. Tüm kooperatiflerimize destek sağladık. Süt işi yapmak isteyen kooperatiflere destek sağladık. Kooperatifimizde girdilerimizin azalması  üretimin artması konusunda  kooperatif üyelerinin talepleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Resmi Gazetede yayımlanan tebliğler doğrultusunda desteklemelerde ve  projelerden faydalanabilmek için ilçelerde çeşitli tarihlerde bilgilendirme toplantıları yaptık.

2015 yılı içinde  birliğimize başvuran 145 kooperatifin 5643 ortağına 4.687.500.00 TL anaç sığır  destekleme ödemeleri yapıldı.

Süt işi için 148 kooperatifimizin 6570 ortağa  6.272.000.00 TL süt destekleme ödemesi yapıldı” dedi Denetim kurulu raporu 2015  yılı bilançosu  ve gelir gider tablosunun okunması ve onaylanmasının ardından gündemin diğer maddelerine geçildi. 2016  yılı  Çalışma programı  görüşülerek karara  bağlanması,  aynı yılın  tahmini bütçesi ile kadro cetvelinin görüşülmesi, onaylanması uygulanması için yönetim kuruluna yetki verilmesi, daha sonra dilek ve temennileri ile  genel kurul sona erdi.

 

 106 total views,  2 views today

Next Post

Yağlı Güreş İçin Belediyeler Birliği kuruldu

                Kırkpınar’ı izlemek için gelen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri haricinde güreş düzenleyen belediyeleri bir çatı altında toplamak ve güreşlerin belli kurallar çerçevesinde daha sağlıklı yapılması için Yağlı Güreş Düzenleyen Belediyeler Birliğinin kurulduğunu belirtti. Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Yücel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp