Edirne kurtuluş Bayramı’na hazır

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından; Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı Kurtuluş Korteji ve Solo Türk’ün gösterisi ile kutlanacak.

25 Kasım Cumartesi Günü saat 11.00’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak olan Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yıldönümü etkinlikleri; saat 11.30’da Talatpaşa Caddesi’nde düzenlenecek olan Kurtuluş Korteji’yle devam edecek. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen Kurtuluş Şenliği Korteji’ne tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve dernekler geçit yaparak, Edirne’nin kurtuluşunun 95. yılını kutlayacak.

Ayrıca Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında; Türk Hava Kuvvetleri’nin gösteri ekibi Solo Türk, Edirne semalarında gösteri yapacak. Edirne’de üç yıl önce 25 Kasım 2014 tarihinde kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 92’nci yıl dönümü kutlamalarında yaptığı gösteri ile büyük beğeni toplayan Solo Türk, Edirne Belediyesi’nin önünde bir kez daha Edirneliler ile buluşacak.     Osmanlı İmparatorluğu’na 92 yıl başkentlik yapan sultanlar şehri, şehirlerin sultanı Edirne’nin kurtuluşunun 95. yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; tüm Edirne Halkını Edirne’nin Kurtuluş coşkusuna ortak olmaya çağırdı.

 241 total views,  2 views today

Next Post

“Kendinizle gurur duyun”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Meclis üyelerine seslenerek “Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. 3,5 yılda Edirne’de 30 yıldır alınmayan kararları aldınız. Aldığınız kararlar Edirne’nin ve Edirnelilerin doğrudan yaşamına dokunan kararlar. İnsanlar unutsa bile bu kararları tarih unutmayacaktır” dedi. Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı 1. Oturumunun 2. Birleşimi Belediye Meclis […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp