“Edirne Liseler Arası Münazara Turnuvası” Başlıyor

admin

Özel Edirne Beykent Anadolu ve Fen Lisesi ile 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından Edirne’de bu yıl ilk defa 4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan “ Edirne Liseler Arası Münazara Turnuvası”, Edirne merkez ve ilçelerindeki tüm liselere açık olacaktır.

Yapılacak münazara turnuvasıyla hedeflerinin öğrencilerde;

* Yaratıcı düşünme ve hızlı idrak etme becerilerini geliştirmek,

* Öz saygı, kendine güven ve telaffuzlarını geliştirmek,

* Empati becerisini geliştirmek,

* Hoşgörülü olmayı ve her fikre saygı duymalarının gerekliliğini geliştirmek,

* Analitik düşünme becerilerini geliştirmek olduğunu kaydeden okul yetkilileri,  münazara turnuvası ile ilgili haberlerin, münazara şartnamesi ve kuralların, hazırlanan web sitesinde yayınlanmakta olduğunu belirttiler. (www.lisemunazara.com)

Bu kapsamda proje koordinatörleri:  Özel Edirne Beykent Anadolu Lisesi Türkçe Bölümü Başkanı Mutlu Ekin, Felsefe grubu öğretmeni Azize Gündem; 80. Yıl Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Recep Altınordu tarafından Edirne Merkez, Havsa, Uzunköprü ve Keşan’da bulanan liseler ziyaret edilmiş ve münazara turnuvası konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.

İlgi gösteren tüm liselerimize şimdiden teşekkür ederiz.DSCN9814 (2)

 236 total views,  2 views today

Next Post

Balkan Savaşları'nın 100. Yılını Andılar

Edirne Otelcilik Turizm Meslek Lisesi  Balkan Savaşlarının 100. yılını Edirne’nin tarihi alanlarında etkinlikle andılar.   Edirne Otelcilik Turizm Meslek Lisesi tarih öğretmeni Burçin MARANGOZ önderliğindeki gezi de öğrencilerle Şükrü Paşa Anıtı ve Kıyık Tabya, Hıdırlık Tabya, Saray içi Balkan Şehitliği ve Karaağaç Jandarma Şehitliği kronolojik olarak gezildi.  Balkan savaşları ile ilgili sunumlar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp