Edirne Lisesi’ne yabancı dil laboratuarı

admin

Edirne Lisesi’ne yabancı dil laboratuarı (2)

 

 

 

 

 

 

Edirne Lisesi bilişim teknolojileri ve yabacı dil laboratuarı açıldı.  Edirne Lisesinde açılan laboratuar toplantısına Trakya Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Yener Yörük, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Taştekin,Edirne Lisesi Müdürü Mehmet Kıyıcı, Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Atıl Erman, Edirne Lisesi Vakıf yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Edirne Lisesi’ne yabancı dil laboratuarı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Laboratuarının açılması hakkında açıklama yapan Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği Genel Başkanı ve Vakıf Başkan Yardımcısı Atıl Erman yaptığı konuşmada bu laboratuarı dernek ve vakfın yaptırmasının ana amacının bu liseyi bitiren öğrencilerin bir yabancı Dili rahat konuşacak duruma gelmesi olduğunu belirterek; “ Bir yabancı dili rahatlıkla konuşup okuyup yazar olmasını sağlamak için bu laboratuar hediye ettik. Ülkemizin en önemli konularından biri yabancı dil sorunu.  Bunu bir türlü çözemedik. Bu konuda bakanlığa başvurduk. Önümüzdeki ders yılından itibaren Edirne Lisesinde hazırlık sınıfı uygulamasını amaçlıyoruz. Öğrenciler lisede 1. Sınıfa başlarken, yabancı dil sorununu bitirmek istiyoruz.

Edirne Lisesi’ne yabancı dil laboratuarı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bilindiği gibi normal liseler 4 yıldır. Bizde 5 yıl okunacak. Bir yıl sadece yabancı dil öğrenilecek.  Türkiye’de halen 10 lisede bu uygulama var. 11. Biz olduk.  Bu iş sadece başvuru ile çözülmüyor. Önce bu konunun alt yapısını hazırlamak lazım. Öğretmenler bu yönde çalışıyor Bugünkü toplantının ana konusu bu . Daha iyi yabancı dil verebiliriz. Birazdan onu tartışacağız. Bir başka konumuz da biraz sonra göreceğiz. Teknolojiyi eğitimde nasıl kullanacağız” dedi.

Edirne Lisesi’ne yabancı dil laboratuarı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Rektör Yörük, dil eğitimine güzel bir laboratuar kazandırıldığını belirterek; “Yabancı dil eğitimi ülkemizin ciddi bir sorunu. Bizler bu sorunla üniversitede karşılaşıyoruz. Gerek üniversite öğrencileri olsun, gerekse akademisyenler yabancı dille üniversitede belli bir yere başarı ya geçmek istiyorlar. Yabancı dil sorunu lisede bitmesi gerekiyor. Üniversitede ancak mesleki dil imkânı olur.

Ona göre dil eğitimi olur. Temel dil eğitimi lise çağında tamamlanmalı. Buradaki alt yapı buna çok büyük hizmet edecek” dedi.

 

 

 

 65 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi Folklor Ekibi ve Güreşçileri Almanya’da

13 – 14 Mayıs tarihleri arasında Almanya’da Sultanbahçe Derneği tarafından düzenlenen yaz şöleni etkinliklerine Edirne Belediyesi halk oyunları ekibiyle birlikte Edirne Belediyesi güreşçileri de katılıyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Edirne Belediyesi Kültür Müdürü Hasan Avcı “ bu etkinlik için belediyemizin halk oyunları ekibi ile birlikte güreşçilerimizi de davet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp