Edirne Lisesi’nin 156’ıncı Yılında Mezunlarıyla Bir Araya Geldi

admin

Türkiye’nin en köklü okullarından, Edirne Lisesi, kuruluşunun 156’ncı yıldönümünü kutladı. Edirne Lisesi mezunları her yıl 23 Nisan’da düzenlediği geleneksel Pilav Günün’de bir araya geldi.

Eski, yeni mezunların okul bahçesindeki buluşmaları yine duygulu sahneler yarattı, bir an için eski günlere giden mezunlar öğrencilik dönemlerini hatırlayarak keyifli bir gün geçirdiler.

Geleneksel pilav gününe, Edirne Lisesi’nin geleneksel pilavına Vali Hasan Duruer, 54’üncü Mknz.P.Tug.Komutanı Tuğgeneral Cengiz Demirci, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Milletvekili Recep Gürkan, AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve, Edirne Baro Başkanı Özgür Yıldırım, eski ve yeni mezunlar katıldı.

Edirne Lisesi Müdürlüğü, Okul Aile Birliği, Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği (ELYD) ve Edirne Lisesi Vakfı (ELEV) tarafından aylar öncesinden başlatılan çalışmalar sonucunda her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Lise mezunları toplandığı okulun bahçesinde aynı zamanda eski öğretmenlerinle bir araya gelerek hasret giderdiler. Okul mezunları düzenlenen pilav gününde dağıtılan pilavı hep birlikte arkadaşlarıyla sınıfta yeme imkânı buldular.AW000750

 205 total views,  2 views today

Next Post

Keşan Belediyesi’nin Uluslar Arası Çocuk Şenliğine Büyük İlgi

Keşan Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde düzenlediği Uluslar Arası Çocuk Şenliği’ne çocuklar ve Keşanlılar büyük ilgi gösterdi. İlçede, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri saat 09.00 sıralarında Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başladı. Keşan Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp