Edirne Lisesi’nin 7 bölge 7 okul projesi

admin

edirne-lisesinin-7-bolge-7-okul-projesi-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Lisesi’nde geçtiğimiz mart ayında başlatılan “7 BÖLGE 7 OKUL”  adındaki sosyal sorumluluk projesi hedeflerine ulaştı. Proje danışmanı olan Felsefe öğretmeni Sevcan ERİKAN önderliğinde  bu yıl son sınıfa geçen Özge GÜVEN, İlknur KUZU, Büşra DOĞAN ve Naile Gül GÜNGÖR tarafından hazırlanan proje çerçevesinde toplanan yardım malzemeleri 04.10.2016 tarihinde ülkemizin çeşitli okullarına gönderildi. Daha önce yardıma ihtiyacı olduğu saptanan 7 ayrı ilk ve ortaokul öğrencilerine kitap, kırtasiye, ayakkabı ve giysi kolileri hazırlandı. Proje 7 okulu kapsamak üzere hazırlandıktan  sonra  Siirt’in bir köyünde anaokulu öğretmenliği yaptığı öğrenilen 2009 yılında Edirne Lisesi mezunu olan Esra öğretmene  de destek olmak üzere 8. okul olarak onun öğrencilerine deoyuncak ,kitap giysi ve kırtasiye yardımı gönderdiler.

edirne-lisesinin-7-bolge-7-okul-projesi-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yardımlaşma projesine başta okul öğrenci, öğretmen, veli ve çalışanları olmak üzere, çeşitli  kişi ve kuruluşlar ve PTT de desteklerini sundular.

Toplam 36 koli hazırlandı. Malzemeler İhtiyaca göre ayrılıp; Siirt, Şanlıurfa, Erzurum, Sinop, Ankara, Denizli ve İstanbul illerinin çeşitli köy okullarına gönderildi. Yardımın ardından ilgili şehirlerden çok güzel dönütler alan öğrenciler böyle bir projenin içinde olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ve yeni projelerle çalışmayı sürdüreceklerini vurguladılar.

 

 

 

 182 total views,  2 views today

Next Post

EDOSK 3 ayrı branşta 75 doğaseveri doğa ile buluşturdu

Ekim aynın gelmesiyle birlikte faaliyet gösterdiği tüm branşlarda etkinlikler düzenleyen Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) Derneği, geçtiğimiz hafta sonu bisiklet, doğa yürüyüşü ve kano olmak üzere 3 farklı etkinlikte onlarca katılımcıyı doğa ile buluşturdu.               Yaz mevsimi dolayısıyla etkinlerine bir süreliğine ara veren EDOSK, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp