Edirne Mahalle Muhtarları Derneğinden İftar Yemeği

admin

Edirne Mahalle Muhtarları Derneği DSİ Sosyal Tesislerinde bir iftar yemeği düzenledi. İftar Yemeğine Edirne Merkez Muhtarları ile Lalapaşa, Süloğlu Havsa ve Edirne merkez köylerinden muhtarlar ile diğer davetliler katıldı.muhtarlar derneği iftar

İftar yemeği dua ile başladı. Daha sonra konuşan Dernek Başkanı, Edirne Merkez Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı, “Böyle önemli bir gecede, Ramazan bayramına az bir süre kala Kadir gecesinde bu etkinliği düzenledik. Ben eğitimi okulda aldım fakat hayat üniversitesini burada bitirdim. Onun için ben DSİ’yi çok seviyorum. İlimiz ve çevre ilçelerden katılan muhtar arkadaşlarıma teşekkür ederim.  Kadir gecelerini bilindiği gibi dinimizin önemli ve kutsal gecelerinin başında gelir. Böyle önemli bir zamanda bir araya geldik.

muhtarlar derneği iftar (1)

Muhtarlık Toplumumuzda Çok Önemli Bir Görev

Halkın doğrudan katıldığı, hiçbir etki altında kalmadan toplumun hür iradeleri ile seçiliyorsunuz. Onun için sorumluluğunuz büyük. Toplumun tüm meseleleri ile ilgilenmek zorundasınız. Diyebilirim ki, biz halkın nabzının attığı yerlerde görev yapıyoruz. Burada olduğu gibi insanların bir araya gelip kaynaşması ailelerin birbirine kaynaşması günümüzde çok önem taşıyor.

Birlik ve Beraberlik İçinde Olmalıyız  

Bilindiği gibi çevremiz ateş çemberi. Bunun dikkate alarak her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.  Sağ olsun muhtar arkadaşlarım aileleri ile birlikte geldiler. Birbirimizle tanışma bu arada sorunlarımızı iletme fırsatı bulduk. Bu tür toplantıların toplumun her kademesinde yapılması gerekir. Dinimiz de toplum fertlerinin bir araya gelmesini ve sorunlarını paylaşmasını emrediyor. İbadetlerin ve bayramın da ana amacı budur.

Ramazan Bayramında yine aileler eş ve dostlar bir araya gelip dostlukları tazeleyecekler, dargınlık ve kırgınlıkları unutacaklar. Türk toplumunun en kalıcı ve toplumu birbirine bağlayıcı özelliği budur. Bizlerin de muhtarlar olarak böyle birlikte olmamız bu güzelliği vesile olmalıdır. Bu duygularla tüm muhtar arkadaşlarımın, Edirnelilerin ve İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını kutlarım” dedi.

muhtarlar derneği iftar (2)
 

 

 93 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin Yaratıcı Zihinlerle Buluştu

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Türkiye’de ilk defa Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Yaratıcı Zihinler Bilim Atölyelerini inceleyerek atölyede çalışan öğrencilerle sohbet etti ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ile birlikte atölyeleri gezen Vali Dursun Ali Şahin öğrencilerin yaptıkları çalışmaları ilgiyle izlerken […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp