Edirne Mansur İriş’i bağrına basıyor!

admin

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş, gitmedik mahalle, çarşı, pazar bırakmıyor.

Her gittiği yerde büyük ilgi gören, coşkuyla karşılanan Mansur İriş, “SAADET ile Edirne yeniden Şehirler Sultanı” olacak diyor.

Genç, siyasette ve yöneticilikte tecrübe sahibi olan Mansur İriş,  seçildiğinde hedeflerini ve yapacaklarını özetle şöyle sıraladı;

1-Yönetim ve hizmet alanını mahalleye indirgeyerek “Yerinden Yönetim” anlayışını hakim kılacağız.

2-Hizmet kalitesini, özellikle temel hizmetleri tüm mahallelerde aynı oranda, eşit ve adil bir şekilde yapabilmek için “Yerinden Tespit” uygulamasını başlatacağız.

3-Belediye bütçesinin hizmet ve imkânlarının, mahallelerin nüfus yoğunluğuna, arazi büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına göre dağıtılmasını sağlamak üzere “Yerinden Planlama” ilkesini uygulayacağız.

4-Yolsuzlukların önlenmesi, şeffaflığın siyasi ve ekonomik ilke olması, yoksulluğa destek sağlamakla yetinmeyip kaynak aktarılması ve kentin kendi kayaklarıyla yerel kalkınmasını gerçekleştireceğiz.

5-Güçlü ve etkin denetimle yerel yönetimi kontrol altında tutacağız.

6-Çatışma yerine diyalogu esas alan “Barış ve Huzur Siyaseti”ni hâkim kılacağız.

7-Kentin dinamizmini doğru okuyan insanlarla birlikte halkımıza hizmet edeceğiz.

8-Kent ormanlarımızın arttırılmasını ve yaşamın içine katılmasını sağlayacağız.

9-Kentin sanayisinin yeniden yapılandırılması ve katma değeri yüksek üretime yönlendirilmesi maksadıyla “Endüstriyel Kent” anlayışını hâkim kılacağız.

10-Halkı yönetmek için değil, halka hizmeti ibadet sayan bir anlayışı hâkim kılacağız.

11-Şehrimizin güzelliklerini, değerlerini, yaşanabilirlik seviyesini koruyan ve artıran çalışmalara öncülük yapan, engelleyici ve çıkar hesapları güdenlerin baskı ve dayatmalarına boyun eğmeyen bir yerel yönetim anlayışını uygulayacağız.

12-Manevi sorumluluk hisseden bir anlayışla doğumdan ölüme kadar vatandaşımızın her derdine duyarlılık gösterip ilgilenen “Şehr-i emin” bir yerel yönetim anlayışını yerleştireceğiz.

13-Şehrimizin sadece fiziksel (mimari-inşaat) sorunlarını çözmek değil, aynı zamanda sosyal, kültürel ve ekonomik dayanışmayı ve toplumsal kaynaşmayı sağlayacağız.

14-Şehrimizin maddi-manevi potansiyelini harekete geçireceğiz. Büyük bir sinerji üretmek için yerinden üretim anlayışı geliştirip yerleştireceğiz.

15-Toplumumuzda azımsanmayacak sayıdaki engellilerimizi karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırmayı ve toplumla bütünleşmesini amaçlayan “Engelsiz Kent” meydana getireceğiz.

16-Engellilerimiz başta olmak üzere, emekli ve yaşlılarımıza itibar kazandırmayı, üretken ve katılımcı birer birey olmalarını ve kendilerine güvenlerinin artmasını sağlayacak projeler geliştireceğiz.

 298 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan; "Hepimizin Edirne’si için Mart'ın sonu Bahar"

CHP Edirne belediye başkan adayı Recep Gürkan seçim çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor Bir dönem gibi kısa bir sürede Edirne’de tarihi projelere imza atan belediye başkanı Recep Gürkan’ın hedefi 2019 yerel seçimlerinde de Edirne’de tarihi bir farkla seçimi kazanmak. CHP belediye başkan adayı Recep Gürkan seçim Gezileri kapsamında Arasta esnafını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp