Edirne Merkez ve ilçeleri SEÇİM Sonuçları

admin

Edirne Merkez Seçim Sonucu :  

seçim sonucu1

 

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. CHP – RECEP GÜRKAN
Cumhuriyet Halk Partisi
36,9 34.619
2. AK PARTİ – AHMET GÜNŞEN
Adalet ve Kalkınma Partisi
29,9 28.127
3. MHP – ORHAN ÇAKIRLAR
Milliyetçi Hareket Partisi
18,3 17.199
4. DSP – HAMDİ SEDEFÇİ
Demokratik Sol Parti
10,2 9.613
5. SP
Saadet Partisi
1,7 1.641
6. HDP
Halkların Demokratik Partisi
1,1 1.044
7. Bağımsız 1
Bağımsız
0,8 747
8. DP
Demokrat Parti
0,3 241
9. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,2 192
10. İP
İşçi Partisi
0,2 169
11. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,1 86
12. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,1 86
13. DYP
Doğruyol Partisi
0,1 81
14. MP
Millet Partisi
0,1 50
15. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 19
16. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
17. AP
Alternatif Parti
0,0 0
18. TURK
Turk Parti
0,0 0
19. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
20. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
21. GP
Genç Parti
0,0 0
22. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
23. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
24. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
25. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
26. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
27. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

 

edirne-il genel meclisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KEŞAN İLÇESİ SEÇİM SONUCU

 

keşan-seçim sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. CHP – MEHMET ÖZCAN
Cumhuriyet Halk Partisi
50,8 18.803
2. AK PARTİ – MUSTAFA MERCAN
Adalet ve Kalkınma Partisi
36,2 13.415
3. MHP – YAŞAR ARAS
Milliyetçi Hareket Partisi
11,4 4.222
4. SP
Saadet Partisi
0,8 309
5. İP
İşçi Partisi
0,5 169
6. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,2 68
7. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,2 61
8. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
9. DSP
Demokratik Sol Parti
0,0 0
10. AP
Alternatif Parti
0,0 0
11. DYP
Doğruyol Partisi
0,0 0
12. TURK
Turk Parti
0,0 0
13. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
14. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
15. GP
Genç Parti
0,0 0
16. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
17. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
18. DP
Demokrat Parti
0,0 0
19. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
20. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
21. MP
Millet Partisi
0,0 0
22. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,0 0
23. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 0
24. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
25. HDP
Halkların Demokratik Partisi
0,0 0
26. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
27. Bağımsız 1
Bağımsız
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

 

 

keşan-seçim sonucu-BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Havsa İlçesi SEÇİM Sonuçları

 

havsa seçim sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

HAVSA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. CHP – OĞUZ TEKİN
Cumhuriyet Halk Partisi
52,9 3.047
2. AK PARTİ – NACİ ARDA
Adalet ve Kalkınma Partisi
31,4 1.811
3. MHP – SEDAT SERDAROĞLU
Milliyetçi Hareket Partisi
12,7 731
4. SP
Saadet Partisi
2,5 145
5. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,3 16
6. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,2 14
7. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
8. DSP
Demokratik Sol Parti
0,0 0
9. AP
Alternatif Parti
0,0 0
10. DYP
Doğruyol Partisi
0,0 0
11. TURK
Turk Parti
0,0 0
12. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
13. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
14. GP
Genç Parti
0,0 0
15. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
16. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
17. DP
Demokrat Parti
0,0 0
18. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
19. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
20. MP
Millet Partisi
0,0 0
21. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,0 0
22. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 0
23. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
24. İP
İşçi Partisi
0,0 0
25. HDP
Halkların Demokratik Partisi
0,0 0
26. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
27. Bağımsız 1
Bağımsız
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

havsa seçim sonucu belediye meclis üyeliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lalapaşa İlçesi SEÇİM Sonuçları

 

lalapaşa seçim sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

LALAPAŞA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. MHP – BÜLENT ŞAHİNBAŞ
Milliyetçi Hareket Partisi
46,9 466
2. AK PARTİ – ALİ OSMAN UZUN
Adalet ve Kalkınma Partisi
41,0 408
3. CHP – AYHAN GÜNAY
Cumhuriyet Halk Partisi
11,7 116
4. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,2 2
5. SP
Saadet Partisi
0,2 2
6. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
7. DSP
Demokratik Sol Parti
0,0 0
8. AP
Alternatif Parti
0,0 0
9. DYP
Doğruyol Partisi
0,0 0
10. TURK
Turk Parti
0,0 0
11. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
12. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
13. GP
Genç Parti
0,0 0
14. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
15. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
16. DP
Demokrat Parti
0,0 0
17. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
18. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
19. MP
Millet Partisi
0,0 0
20. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,0 0
21. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 0
22. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
23. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,0 0
24. İP
İşçi Partisi
0,0 0
25. HDP
Halkların Demokratik Partisi
0,0 0
26. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
27. Bağımsız 1
Bağımsız
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

 

 

lalapaşa seçim sonucu belediye meclis üyeliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Süloğlu İlçesi SEÇİM Sonuçları

 

 

süloğlu-seçim-sonucu

 

 

 

SÜLOĞLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. CHP – MEHMET ORMANKIRAN
Cumhuriyet Halk Partisi
44,9 851
2. MHP – İSMET BALİN
Milliyetçi Hareket Partisi
29,4 557
3. AK PARTİ – EROL ATİK
Adalet ve Kalkınma Partisi
25,2 477
4. SP
Saadet Partisi
0,3 6
5. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,1 2
6. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,1 2
7. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
8. DSP
Demokratik Sol Parti
0,0 0
9. AP
Alternatif Parti
0,0 0
10. DYP
Doğruyol Partisi
0,0 0
11. TURK
Turk Parti
0,0 0
12. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
13. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
14. GP
Genç Parti
0,0 0
15. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
16. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
17. DP
Demokrat Parti
0,0 0
18. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
19. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
20. MP
Millet Partisi
0,0 0
21. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,0 0
22. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 0
23. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
24. İP
İşçi Partisi
0,0 0
25. HDP
Halkların Demokratik Partisi
0,0 0
26. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
27. Bağımsız 1
Bağımsız
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

 

süloğlu-seçim-sonucu belediye meclis üyeliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enez İlçesi SEÇİM Sonuçları

enez-seçim-sonucu

 

 

 

 

 

 

 

ENEZ BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. AK PARTİ – ABDULLAH BOSTANCI
Adalet ve Kalkınma Partisi
54,2 1.291
2. CHP – AHMET ÇAYIR
Cumhuriyet Halk Partisi
45,8 1.089
3. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
4. DSP
Demokratik Sol Parti
0,0 0
5. AP
Alternatif Parti
0,0 0
6. DYP
Doğruyol Partisi
0,0 0
7. TURK
Turk Parti
0,0 0
8. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
9. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
10. GP
Genç Parti
0,0 0
11. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,0 0
12. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
13. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
14. DP
Demokrat Parti
0,0 0
15. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
16. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
17. MP
Millet Partisi
0,0 0
18. SP
Saadet Partisi
0,0 0
19. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,0 0
20. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 0
21. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
22. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,0 0
23. İP
İşçi Partisi
0,0 0
24. HDP
Halkların Demokratik Partisi
0,0 0
25. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
26. MHP – SAVAŞ GÜNDOĞDU
Milliyetçi Hareket Partisi
0,0 0
27. Bağımsız 1
Bağımsız
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

enez-seçim-sonucu belediye meclis üyeliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meriç İlçesi SEÇİM Sonuçları

 

meriç-seçim sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MERİÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. AK PARTİ – NİHAT YÖRÜK
Adalet ve Kalkınma Partisi
47,4 855
2. CHP – EROL DÜBEK
Cumhuriyet Halk Partisi
46,2 833
3. MHP – GÜVEN ÇAMUR
Milliyetçi Hareket Partisi
5,2 93
4. SP
Saadet Partisi
0,7 13
5. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,3 5
6. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,2 4
7. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
8. DSP
Demokratik Sol Parti
0,0 0
9. AP
Alternatif Parti
0,0 0
10. DYP
Doğruyol Partisi
0,0 0
11. TURK
Turk Parti
0,0 0
12. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
13. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
14. GP
Genç Parti
0,0 0
15. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
16. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
17. DP
Demokrat Parti
0,0 0
18. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
19. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
20. MP
Millet Partisi
0,0 0
21. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,0 0
22. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 0
23. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
24. İP
İşçi Partisi
0,0 0
25. HDP
Halkların Demokratik Partisi
0,0 0
26. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
27. Bağımsız 1
Bağımsız
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

 

meriç-seçim sonucu belediye meclis üyeliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İpsala İlçesi SEÇİM Sonuçları

 

ipsala-seçim-sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PSALA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. AK PARTİ – MEHMET KERMAN
Adalet ve Kalkınma Partisi
37,2 1.982
2. DSP
Demokratik Sol Parti
32,3 1.720
3. CHP – CENAN TETİK
Cumhuriyet Halk Partisi
24,5 1.302
4. MHP – METİN DARISAPI
Milliyetçi Hareket Partisi
4,2 224
5. SP
Saadet Partisi
1,5 78
6. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,2 10
7. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,1 5
8. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
9. AP
Alternatif Parti
0,0 0
10. DYP
Doğruyol Partisi
0,0 0
11. TURK
Turk Parti
0,0 0
12. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
13. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
14. GP
Genç Parti
0,0 0
15. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
16. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
17. DP
Demokrat Parti
0,0 0
18. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
19. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
20. MP
Millet Partisi
0,0 0
21. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,0 0
22. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 0
23. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
24. İP
İşçi Partisi
0,0 0
25. HDP
Halkların Demokratik Partisi
0,0 0
26. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
27. Bağımsız 1
Bağımsız
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

ipsala-seçim-sonucu belediye meclisüyeliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzunköprü İlçesi SEÇİM Sonuçları

 

uzunköprü-seçim sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UZUNKÖPRÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Oy Oranı Toplam Oy
1. CHP – ENİS İŞBİLEN
Cumhuriyet Halk Partisi
57,4 12.452
2. AK PARTİ – ERCAN ÇOBANOĞLU
Adalet ve Kalkınma Partisi
27,6 5.983
3. MHP – TAHSİN AKTAŞ
Milliyetçi Hareket Partisi
13,7 2.974
4. SP
Saadet Partisi
1,0 212
5. BTP
Bağımsız Türkiye Partisi
0,2 45
6. BBP
Büyük Birlik Partisi
0,1 30
7. HÜDA PAR
Hür Dava Partisi
0,0 0
8. DSP
Demokratik Sol Parti
0,0 0
9. AP
Alternatif Parti
0,0 0
10. DYP
Doğruyol Partisi
0,0 0
11. TURK
Turk Parti
0,0 0
12. HKP
Halkın Kurtuluş Partisi
0,0 0
13. TKP
Türkiye Komünist Partisi
0,0 0
14. GP
Genç Parti
0,0 0
15. MYP
Muhafazakar Yükseliş Partisi
0,0 0
16. YURT-P
Yurt Partisi
0,0 0
17. DP
Demokrat Parti
0,0 0
18. EMEP
Emek Partisi
0,0 0
19. ÖDP
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0,0 0
20. MP
Millet Partisi
0,0 0
21. HAK-PAR
Hak ve Özgürlükler Partisi
0,0 0
22. LDP
Liberal Demokrat Parti
0,0 0
23. BDP
Barış ve Demokrasi Partisi
0,0 0
24. İP
İşçi Partisi
0,0 0
25. HDP
Halkların Demokratik Partisi
0,0 0
26. HEPAR
Halk ve Eşitlik Partisi
0,0 0
27. Bağımsız 1
Bağımsız
0,0 0
28. Bağımsız Diğer
Bağımsız Diğer
0,0 0

uzunköprü-seçim sonucu belediye meclis üyeliği

 

 169 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan "Sizin parkınızı kimse yıkamaz ve Ben Belediye Başkanı olduğum sürece de hiçbir park yıkılmayacak"

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Edirne Belediye başkanlığını kazanan Recep Gürkan mazbatasını almadan yaptığı icraatı ile halkın beğenisini kazandı. Görevde bulunmamasına karşın Trakya Birlik yanında bulunan ve Çocuk parkı olarak kullanılan alanda çıkan yıkım sorunu üzerine Mahalle halkının gösterdiği tepkiyi yerinde görmek isteyen Gürkan, İmara açılan arsa konusunda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp