Edirne Milletvekili Bircan, beyin kanaması geçirdi

admin

Kurultay çalışmaları için Genel Merkez tarafından Iğdır’a görevli olarak gönderilen CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan beyin kanaması geçirdi.

Kaldığı otel odasında başını çarparak beyin kanaması geçiren Bircan’ın saat: 11.00 sularında Iğdır Devlet Hastanesi Yoğun bakımına sev edildiği öğrenildi. Ameliyata alınan Bircan’a beyin kanaması teşhisi konuldu. Uzman Doktorların müdahalesi sonrasında kanamanın durdurulduğu ve kanama olan bölgenin boşaltıldığı açıklandı. Bircan’ın  kanaması olmadığı ve uyutulduğu açıklandı. Olayı haber alan CHP Grup Başkan vekili Engin Altay kente geldi.       Altan ve Iğdır Vali vekili Kemal Duru,  Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Raşit İlhan ile görüşerek Bircan’ı ameliyat eden Beyin cerrahi uzmanlarından Bircan’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Altay yaptığı açıklamada; Iğdır Vali vekilimize, hastanemizin başhekimine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Sayın Bircan’a tüm müdahaleler vakit kaybetmeden zamanında yapılmıştır. Şu anda durumu iyi görünüyor. Kanaması yok. Uçak Ambulansla Ankara İbni Sina Hastanesine sevk edilecek ve tedavisi burada devam edecek. Buradan Sayın Sağlık Bakanımızı da çok teşekkür ediyorum. Tıbbın bütün müdahaleleri yapılmıştır. İnşallah milletvekilimiz en kısa zamanda iyi olacaktır” dedi.

Recep Gürkan; Bircan’ı görmek için Ankara’ya gitti.

Sabah saatlerinde beyin kanaması geçiren ve Iğdır Devlet Hastanesi’nde ameliyata alınan ve ameliyatı başarılı geçen Bircan’ın  Uçak Ambulansla Ankara İbni Sina Hastanesi’ne sevk edildiği bilgisini alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Bircan’ın sağlık durumunu yakından takip etmek için Ankara’ya gitti. Bugün Saat: 15:00 sularında Ankara’ya hareket eden Gürkan gazetemize yaptığı açıklamada; “Üzüntümüz büyük oldu. Hiç beklemediğimiz bir haberle üzüldük Erdin bey partimiz için büyük emek veren bir milletvekilimizdir. Iğdır Devlet Hastanesinde gereken tüm müdahaleler zamanında yapılmış. Sağlık durumunun iyi olması bizi sevindirdi. Sağlık Bakanımız da durumu yakından takip ediyor. Uçak Ambulansla milletvekilimizin Ankara’ya sevki sağlandı. Bende kendisini görmek ve sağlık durumunu yakından takip etmek için Ankara’ya gidiyorum. İnşallah en kısa zamanda iyileşecek ve aramıza dönecektir.” Dedi.

“Pekcanlı geçmiş olsun mesajı yayınladı”

Bircan’ın sağlık durumunu yakından takip eden CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda; “Erdin Bircan vekilimizin beyin ameliyatı başarılı geçmiş, tekrar beyin kanaması oluşmamıştır. Kendisi, Ankara İbni Sina hastanesine gönderilecek olup bundan sonraki tedavisi Ankara’da sürdürülecektir.” Dedi.  Pekcanlı; “Üzüntülüyüz. Erdin abi bizim vekilimiz. Hiç beklediğimiz bir olay yaşandı. Iğdır’a gidiyorduk. Vekilimizin Ankara’ya sevk edilmesi nedeniyle vazgeçtik. Sabah saatlerinde Ankara’ya gideceğim. Başkanımız Recep Gürkan şu anda Ankara’ya vekilimizin yanına gidiyor. Bu şekilde planlama yaptık.” Dedi.

Olayı haber alan Pekcanlı’nın Bircan’ın sevk edildiği Ankara İbni Sina Hastanesine hareket ettiği öğrenildi.  Pekcanlı’nın Ankara’da ayrıca Genel Merkez’de Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüşeceği açıklandı.

 

 140 total views,  2 views today

Next Post

Kalkan ailesi’nin acı günü

Edirne’nin değerli esnaflarından Tahmis meydanında Bol Kepçe Lokantasını işleten, ilimizin sevilen ismi Rahim Kalkan (87), vefat etti. Eski Lokantacı Rahim Kalkan’ın vefatı sevenlerini üzdü. 1931 doğumlu Talatpaşa  Mahallesi sakinlerinden Mahmure Kalkan’ın eşi, Sakıp, Hasan, Erdoğan, Tadım Lokantası sahibi Adem Kalkan, ve Gülfidan Kazzaz’ın babaları, Sadiye Akça’nın ağabeyi, Hakan, Dursun Akça, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp