Edirne Milletvekili Recep Gürkan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” Kutladı

admin

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN yayınladığı mesajında, öncelikle haber verme, kamuoyunu bilgilendirme, toplumun çıkarlarını koruma, toplumsal bilinci güçlendirme gibi yaşamsal sorumlulukları yerine getirmek adına dürüst, ahlaklı, ilkeli bir çalışma ortaya koyan tüm değerli basın mensuplarının Gazeteciler Gününü kutladı.

Ülkemiz 10 yıllık AKP İktidarında, özgürlükler açısından bırakın ilerleme kaydetmeyi adeta bir geriye gidiş yaşamaktadır diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, bugün basın çalışanlarından bilim adamlarına, üniversitelerden toplumun tüm kesimlerine kadar herkes, ben telefonumla dinlendiğimi düşünmeden konuşabiliyorum diyebilir mi?

Basın mensuplarından yüzde kaçı ben özgürce yazılarımı yazabiliyorum diyebilir?

Ülkemizde demokrasinin ve özgürlüklerin gelişmesi adına, özgür, güçlü, yol gösterici, rahatça gördüğü eksiklikleri dile getirebilen, her türlü baskıdan uzak bir basına ihtiyacımız bulunmaktadır.

İşte bu bağlamda gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkını sağlamak için her türlü fedakârlığı yapan çalışan gazetecilerimizin bu anlamlı gününü bir kez daha kutluyor, görevleri başında hayatını kaybeden basın şehitlerine Allah’tan rahmet, tüm basın çalışanlarına da selam ve saygılarımı sunuyorum.

 203 total views,  2 views today

Next Post

UYGUN “Karaağaç-Tıp Fakültesi Arasında Ulaşımda Kolaylık Sağlandı”

Radyo Su’da yayınlanan programda  Edirne Belediyesinin ulaşımdaki çalışmalarını değerlendiren Belediye  Ulaşım Hizmetleri Müdürü  Erdal Uygun,Şehir içi ulaşım hizmetine katılacak yeni araçlarla  ulaşımdaki aksaklıkların büyük oranda giderileceğini   yeni hizmete giren otobüsün merkez ile Tıp Fakültesi arasında sefer yaparak bu güzergahlardaki  yolcu birikimini azaltacağını kaydetti. Uygun “Taksici esnaflarımız da ulaşımda önemli görevler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp