Edirne Müftlüğü İstişare Kurulu İşadamlarıyla Bir Araya Geldi

admin

Emrullah Üzüm’ün Edirne Müftülüğü’ne atanmasıyla Edirne Müftülüğü tarafından oluşturulan İstişare Kurulu, Edirneli işadamlarıyla bir araya geldi. Margi Otel’deki Meriç Salonu’nda yapılan toplantıda, Kutlu Doğum Haftası dolaysıyla Edirne genelinde yapılacak etkinlikler için işadamlarından destek istendi.

Edirne Müftlüğü tarafından oluşturulan İstişare Kurulu, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri öncesi Edirne görev yapan işadamları ile bir araya geldi. İl Müftüsü Emrullah Üzüm’ün yanı sıra Müftü Yardımcıları Mehmet Karahan ve Yusuf Tuna ile Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve üniversitenin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu’nun da katıldığı toplantıda işadamlarından Kutlu Doğum Haftası’nda düzenlenecek etkinlikler için destek istendi.

ÜZÜM: EDİRNE’NİN MANEVİ DİNAMİKLERİNİ HAREKETE GEÇİRMEK İSTİYORUZ

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Emrullah Üzüm, kurdukları İstişare Kurulu’nun üçüncü toplantısını işadamlarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Toplumun her kesimi ile bir araya gelerek Edirne adına yapılacak olumlu projeleri tartıştıklarını söyleyen Üzüm, “Bir işi yaparken birlik ve beraberlik içinde yaparsak o işte başarılı oluruz. Bizler, Edirne’nin manevi dinamiklerini harekete geçirmek için bir aradayız” dedi.

Edirne’deki camiler ile ilgili birtakım projeler yürüttüklerini ve bu kapsamda Trakya Kalkınma Ajansı’na ‘Toplum Destekli Camiler’ konulu bir proje sunduklarını ifade eden Müftü Üzüm, “Projemizin onaylanmasını ümit ediyoruz “ dedi. 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Edirne’de birtakım şiir, kompozisyon ve hadis yarışmaları düzenlediklerini kaydeden Üzüm, işadamlarından destek istedi.

İşadamları da Üzüm’ün bu talebini geri çevirmeyerek etkinlikler için çeşitli bağışlarda bulunacaklarının sözünü verdi.AW000313

 199 total views,  2 views today

Next Post

Sulama Sistemi Masrafı Üreticilere

14-Şubat tarihinde TBMM’de  kabul edilerek yasalaşan “Yer altı suları ve kamulaştırma” adındaki  yasada yapılan değişiklikle  tarımda sulama sistemi  kullanan üreticilere “Su ölçüm sistemi” kurma zorunluluğu getiriyor. Bu sistem bir yıl içinde kurulması gerekiyor. Bu sisteme kuracak maddi gücü olmayan üreticiler kurulacak su ölçüm sistemi bedelinin %10 fazlası ücret alınarak  DSİ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp