Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde Mesleki Söyleşilere Devam

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Geleceğini Turizmde gören Edirne’nin mesleki alanda eğitim veren kurumu olan Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi hemen her hafta sektörden kişilerle buluşma etkinliklerine devam ediyor.

edirne-otelcilik-ve-turizm-meslek-lisesi- (3)

Edirne’de son yıllarda aşama kaydeden otelcilik sektöründe görev alan genç turizm yöneticisi Hilly Otel müdürü ve aynı zamanda İzmir’de bir turizm lisesi mezunu Mustafa GOKGOZ Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden potansiyel meslektaşları ile buluştu.

edirne-otelcilik-ve-turizm-meslek-lisesi- (2)

Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşen sunumda öğrencilere genç yönetici tanıtıldı. Okul öğrencileri gibi turizm meslek lisesi mezunu olan GOKGOZ sırasıyla eğitim gördüğü kurumları ve çalıştığı otelleri tanıttı, tecrübelerini aktardı. Yurt içi ve yurt dışı deneyimleri ile öğrencilerin de kariyer planlamalarında önce yabancı dili geliştirmelerini ve sonra cesaretli davranmalarını önemsediğini söyledi. GOKGOZ; ‘Tüm öğrenciler daha çok araştırmalı ve otelleri ziyaret etmelidir. Bu tip girişimleri kariyerleri açısından erken atılmış olumlu adımlar olarak görmeleri gerekir. Bu sektörde işinizi, turizmi severseniz ve benimserseniz yükselmeniz muhtemeldir. Bu amaçla yurt içi yurt dışı her türlü fırsatı bireysel gelişiminizi de ön plana çıkararak olumluya çevirmenizi tavsiye ediyorum ‘ diye açıklamalarda bulundu.Mustafa GOKGOZ daha sonra öğrencilerin zaman zaman uygulama ve mesleki eğitimi çalışmalarını otellerinde yapabileceğini belirtip öğrencileri ve öğretmenleri mesleki eğitim gezisi için okullarına davet etti.

edirne-otelcilik-ve-turizm-meslek-lisesi- (4)

Yapılan söyleşi ve sunum sonrası Okul müdürü Şeref UZ’da; ‘Turizm sektörünün ülkemizde önü çok açık bir sektör olduğunu vurgulayarak; Mesleki alanda öğrencilerimizin önünü açabilecek ve kariyer anlamında katkı sağlayacak önemli kişileri periyodik olarak yiyecek içecek alan öğretmenleri ve rehberlik servisi ile okula davet ettiklerini, yüz yüze iletişim ile bir çok yararlı faaliyet yaptıklarını belirtti. Bundan sonra da bu tür mesleki eğitim seminerlerine devam edeceklerini açıkladı.

edirne-otelcilik-ve-turizm-meslek-lisesi- (1)
edirne-otelcilik-ve-turizm-meslek-lisesi-

edirne-otelcilik-ve-turizm-meslek-lisesi
 

 

 

 

 1,115 total views,  2 views today

Next Post

Ticaret Borsaları Kent Konsey Toplantısı Gerçekleştirildi

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu’nun iştirakleriyle düzenlenen ticaret borsaları konsey toplantısına katıldı. TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı’nda konuşan TOBB […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp