Edirne peynir üreticilerinden GÜRKAN’a ziyaret

admin

‘Marka Şehir’ olma yolunda hızla ilerleyen Edirne’nin en önemli değerlerinden birinin de Edirne Peyniri olduğuna dikkat çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Coğrafi İşaret Tescil Belgeli olan Edirne Peyniri; kalitesini ve doğallığını kanıtlayarak tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir lezzet olmayı başarmıştır” dedi.

Edirne peynir üreticilerinden GÜRKAN’a ziyaret

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Peyniri üreticileri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la Başkanlık Makamı’nda bir araya geldi. Ziyarette; Yardımcı Peynirleri’nin sahibi Mustafa Yardımcı, Akgünler Peynirleri’nin sahibi Erhan Akgün, Nurlu Peynirleri’nin sahibi Mustafa Nurlu, Elçili Peynirleri’nin sahibi Ercan Tan yer aldı.

Edirne Peyniri’nin tanınmasında katkısı olan peynir üreticilerine teşekkür eden Başkan Gürkan, Coğrafi İşaret Tescil Belgeli olan Edirne Peyniri’nin geçmişten gelen bir miras olduğunu söyledi. Çok eski tarihlerden günümüze kadar ulaşan bu lezzetin tanınırlığının her geçen gün artmaya devam ettiğini ifade eden Gürkan, “Geçmişten gelen doğallık ve güvenle, Edirne Peyniri tüketicilerden hakkettiği değeri görmektedir. Bugün hepimizin dikkat etmesi gereken en önemli husus; Türkiye’nin 7 bölgesinde tanınan ve çok sevilen Edirne Peyniri’nin doğallığını, kalitesini ve lezzetini bozmadan tüketiciyle buluşturmaktır. Bu konuda gösterdiğiniz gayret için hepinize teşekkür ediyorum. Biz de Edirne Belediyesi olarak; markalaşma yolunda hızla ilerleyen kentimizin en önemli lezzetlerinden biri olan Edirne Peyniri’ne destek olmaya ve katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Edirne Peyniri üreticileri de verdiği katkı ve destekten dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür ettiler.

 

 

 

 104 total views,  2 views today

Next Post

Radyo Su’da yakında yeni bir program başlıyor ‘Dünyadan Renkler’

            Radyo Su’ da yakında her hafta cumartesi günleri Saat:14.00 da ‘Dünyadan Renkler’ isimli bir kültür programı başlıyor. Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan ÇALIŞKAN’ ın sunacağı ve Trakya Üniversitesi’nde öğrenim gören 53 farklı ülkeden gelen öğrencilerin her hafta konuk olarak katılacağı program eğlenceli dakikalar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp