EDİRNE RABİA PLATFORMUNDAN KINAMA

admin

Edirne Rabia Platformunca Eski Cami önünde düzenlenen toplantıda Suriye’de yapılan katliam kınandı. Burada bir konuşma yapan Rabia Sözcüsü konuşmasında Suriye’de büyük vahşet yaşandığını belirterek şunları söyledi; “Yaşlı küçük demeden insanlar katlediliyor. İki yıldan bu yana devam eden zalim Beşer Esad’ın zulmü altında inleyen Suriye halkı, bu hainini emri ile gerçekleşen insanlık dışı suçla yüzleşmek zorunda kaldı.

Edirne Rabia Platformu açıklma

Doğu Guta bölgesinde 6 noktaya yapılan saldırıda1300 kişi bir anda şahadet şerbetini içti. 3500 kişiden fazla insan da yaralanmış durumda. Esat yönetiminin saldırılarının ardı arkası kesilmiyor. 2011 yılından bu yana devam eden vahşete dur diyen olmuyor.

Edirne Rabia Platformu açıklma (5)

DÜNYA KAYITSIZ KALIYOR

Dünyanın dikkatinin Suriye’deki olaylara kayıtsız kalmasından istifa eden Esat rejimi işi toplu katliam yapacak boyuta ulaştırdı. Dünya ses çıkarmazsa bu kirli eller insan öldürmeye devam edecektir. Dün Irak Afganistan, Libya ve birçok ülkede sözüm ona demokrasi vaadiyle kan dökmeden geri durmayan Batı, kutsallığı demokrasiyi Suriye’de katleden Esat’a ve vahşetlerine son verecek insani tepkiyi vermekte dahi geri duruyor.

Edirne Rabia Platformu açıklma (2)

Demokrasi havariliğini kimseye kaptırmayan Batılı ülkeler hak özgürlük ve insani onur savunuculuğu yapan aydınlar, bağımsız ve tarafsız medya manifestoları kaleme almakta mahir onurlu gazeteciler Suriye katliamına karşı iki yıla aşkın süre üç maymunu oynuyorlar. Son günlerde Anadolu Ajansı tarafından dünya basınına düşen binlerce savaş suçu fotoğrafları gündeme oturdu. Bu fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi, yaşanan vahşetin boyutu Suriye halkının içler acısı halini gözler önüne sermektedir” dedi.Edirne Rabia Platformu açıklma (3) Edirne Rabia Platformu açıklma (4)
Edirne Rabia Platformu açıklma (6)

 

 

 

 301 total views,  2 views today

Next Post

Bulgaristan ile öğrenci değişim programı

Tuzcular Ford Plaza’da yapılan toplantıda Bulgaristan ile Türkiye arasındaki Leonardo Vinci Öğrenci Değişim Programının imza töreni gerçekleşti. Buradaki törene Bulgaristan Eğitim Bakan Yardımcısı Mukaddes Nalbant, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Rektör Prof Dr Stoyan Dençev Sofya kütüphanecilik ve iletişim teknolojisi Üniversitesi Rektörü,Petko Petkov, Kromovgrand Meslek Lisesi Müdürü,Ertunga Bilgiç Tuzcular Otomativ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp