Edirne rüzgarı bu sefer Oktay Usta ‘da esti

admin

Edirne’nin tarihi lezzetleri ve tarihi bu sefer Samanyolu TV de 16 yıldır yayınlanan” Oktay Usta ile Yeşil Elme” programında ekranlara gelerek tanıtıldı.

ARSLANZADE

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin Eski Ciğer Ustalarından Kemal İmrak ve Oğlu Uğurcan İmrak Edirne Meşhur Yaprak Tava Ciğerini yaptı. Arslanzade Badem ezmesi firma Sahibi Arif Meriç ve Firma Genel Müdürü Recep Dural ise Edirne’nin Bademli Kavala Kurabiyesi ile Kallavi Kurabiyesini yaparak izleyicilerin beğenisini kazandı. 2 Saat boyunca süren programda Beyazıt Sansı’nın yazdığı Tava Ciğer Türküsü ile renkli görüntülerinde ortaya çıktığı programda Arif Tüm Türkiye’yi Edirne’ye davet etti.

Arsanlazde Firması Sahibi Arif Meriç yaptığı açıklamada; “biz Edirne’mizi her fırsatta tanıtmaya çalışıyoruz. Edirne bizim için önemli. Çünkü biz Edirne’mizin tarihi ve kültürü sayesinde ekmek yiyoruz . Bizde aslında tarihi ve kültürü ile tanınmış bu şehrimizi aslında ekranlarda hatırlatıyoruz. Ve gelecek olan misafirlerin daha erken gelmelerini veya başka bir şehre gezi düzenleyecek olan kişileri bir nebzede olsa buraya getirmeye çalışıyoruz. Biz bugün Oktay Usta’nın programında hem tarihi lezzetlerimizi hem Edirne’mizi anlattık. Kendilerine Edirne adına teşekkür ediyoruz’ ’dedi.

Ciğerci Kemal İmrak’ta ;’’ biz ekranlarda büyük ustanın dediği gibi ‘’ Tavası var Ciğeri Var, Yanında da biberi var A be Güzel Edirne’m daha sende neleri var’’ dedik ekranlardan tüm izleyenleri Edirne’ye davet ettik’’ dedi.

 209 total views,  2 views today

Next Post

Aytın; “kötü hava kuşulları nedeniyle çalıştayı erteledik”

Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği adına açıklama yapan Birlik  Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Aytın, 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında Edirne’de yapılması planlanan “Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birlik Başkanları Çalıştayı” olumsuz hava koşulları nedeni ile ileri bir tarihe ertelenmiş ve planlanan tarihte yapılamadığını belirterek , “Planlanan Çalıştay için o tarihlerde ilimize […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp