Edirne sis altında

admin

Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 50 metrenin altına düştü. Şehirde trafik aksadı.Tarihi doku sis altında görünmez hale geldi. Özellikle akşam saatleri ve sabahları bastıran sis bulutu yaşamı zora soktu. Solunum hastalığı olanlar ve çocuklar sokağa çıkamaz hale geldi. Hava sıcaklığının 3 derece civarında seyretmesi sonucunda kentin üzerini kaplayan sis trafiğin de aksamasına neden oldu. Trafik yetkilileri sisli havalarda araç sürücülerinin sis lambalarını yakmalarının mal ve can güvenliği açısından önemli olduğu uyarısında bulundular.

edirne -sis (2)

Yoğun sis nedeniyle Selimiye Camisi ve diğer tarihi yapılar ile köprüler si nedeniyle görünmez hale geldi. Böyle sisli havada yayaların yollarda karşıdan karşıya geçerken çok dikkatli olmaları uyarısında bulundular Hava kirliliğini arttıran sis nedeniyle astımlı ve solunum yolu sorunu olan vatandaşların ve yaşlıların sokağa çıkmamaları uyarısında bulunan sağlık Müdürlüğü yetkililerin bu kişilerin sokağa çıkmalarının hayati tehlike yaratabileceğini kaydettiler.

edirne -sis (4)

 

 215 total views,  2 views today

Next Post

LAFTA KALMAMALI

Gazeteci olarak not aldığım eski kayıtlarıma tekrar göz attım. Siyasilerimiz seçimler döneminde ne kadar boş vaatlerde bulunmuşlar desteksiz atmışlar. Ne yazık ki, seçim dönemlerinde böyle boş keseden atmalar ülkemizde gelenek haline gelmiştir. O zamanlarda toplumu etkilemek oy toplayabilmek uğruna her şey mubahtır. O günler için olmazsa olmaz yoktur. Halktan gelecek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp