“Edirne Sofrasına” 5 bini aşkın katılım

admin

Edirne Belediyesince Kadir Gecesi’nde Saraçlar Caddesinde kurulan Edirne Sofrasına büyük ilgi vardı. İftar sofrasına Edirne milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan,  Şemsettin Emir, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, T.Ü Rektörü Prof: Dr. Yener Yörük, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Borsa Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai canım,  ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Jandarma Komutanı Jandarma Alb. Kamuran Ersan, Başsavcı Muzaffer Savran, İl ve Belediye Meclis Üyeleri, Meslek Oda Yöneticileri Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Mahalle Muhtarları ile beş bini aşkın vatandaş katıldı.

“Edirne Sofrasına” 5 bini aşkın katılım (1)

 

 

 

 

 

 

 

İftar yemeği sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Gürkan; “İslam inancına göre bin geceden daha hayırlı olan Kadir Gecesinin ülkemize ve bütün insanlığa ,İslam alemine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Biz de Edirne Belediye olarak bu akşam istedik ki, bütün duaların kabul gördüğü bu önemli gecede, Edirne halkıyla Edirne Belediyesi olarak soframızı paylaşalım istedik. Saraçlar Caddesinde halkla birlikte iftar vermeye karar verdik. Görüldüğü gibi beş bin kişiyi aşkın iftar soframız kuruldu. Bu dahi kâfi gelmedi dışarıdan gelen misafirlerimizde var.

TÜM İNSANLIĞA BARIŞ VE KARDEŞLİK DİLİYORUM 

Ben hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bütün insanlığın kadir gecesini kutluyorum, savaşsız, kansız, insanların birbirine zulüm etmediği barışın egemen olacağı bir Türkiye arzuluyorum, katılanlara gönülden teşekkür ediyorum. Bu sofra Edirne sofrası Edirnelilerin gönlünün ne kadar zengin olduğunu gösteren bir sofra. Herkese hayırlı ramazanlar ve hayırlı bayramlar diliyorum diye konuştu.

“Edirne Sofrasına” 5 bini aşkın katılım (3)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra  konuşan Edirne Valisi Şahin bu gece Edirne Belediyesinin iftarına konuk olduğunu belirterek “ Bilindiği gibi bu akşam Ramazan ayının 27’ci gecesi tüm Edirnelilere ve Balkanlardaki soydaşlarımıza bu gecenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor ve Kadir gecelerini kutluyorum. Bu gece Edirne farklı bir gece yaşıyor. Sadece Edirne değil Türkiye’nin bütün şehirleri aynı durumda. Kadir Gecesi duaların kabul edildiği bir gece olarak nitelendiriliyor. Ben herkese hayırlı geceler diliyorum.” Diye konuştu.

“Edirne Sofrasına” 5 bini aşkın katılım (2)

 119 total views,  2 views today

Next Post

Hep böyle olmasını bekliyoruz

Kadir gecesinde Edirne Saraçlar Caddesinde kurulan “Edirne Sofrası”  adında beş bine yakın kişinin katıldığı iftar sofrasına Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan ,Şemsettin Emir’de katıldı. Her üç milletvekilinin Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte verdikleri güler yüzlü pozları Edirnelilere adeta gelecek açısından umut aşıladı.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp