“Edirne Spor Alanında Türkiye’de İlk 10’da”

admin

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Türkiye’de şehirler sıralamasında gerek sporcu gerekse kulüp sayısı
olarak, Edirne’nin performans olarak Türkiye’de ilk onda olduğunu belirterek, eksiklerin tamamlanacağını söyledi.

 

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, şehirler sıralamasında gerek sporcu gerekse kulüp sayısı olarak, Edirne’nin performans olarak Türkiye’de ilk onda olduğunu bildirdi.
Ocak, dün düzenlediği basın toplantısında, Edirne’de spor yapanların sayısının geçmiş yıllara göre artığını söyledi.
Edirne’de 7 bin 431 sporcunun spor yaptığını belirten Ocak, şunları kaydetti:
“Spor kompleksi ve 3. sentetik sahayı yapacağız”
“Spora yatırım Edirne’nin geleceğidir. Bugün il müdürlüğümüz, diyanet, milli eğitim ve valilikle yapılan organizasyonlarda okullarda spor yapan öğrenci sayısı arttı. Devletimizin desteğiyle Edirne’yi sporda başarılara taşıyacağız. Alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Herkesin spor yapabilmesi için her mahalleye spor salonu yapılmasını istiyoruz. Edirneliler spora kolay ulaşabilmeli. Ayrıca, elimizdeki imkanlarla altyapı çalışmalarımızı tamamladığımızda Edirne dünya çapında madalya kazanan bir şehir olacak. Şehirler sıralamasında gerek sporcu gerekse kulüp sayısı olarak, Edirne performans olarak Türkiye’de ilk onda. Şimdi mükemmel bir spor kompleksi ile, 3. sentetik sahanın yapımına başlayacağız. Edirne’nin tesis eksikliğine son vereceğiz.” Diye konuştu.
“Hafize Şahin’e yüksek maaş bağlanacak”
İl Müdürü Serhat Ocak, spor sorumlumuzun kendisine sorduğu” Sporda başarının sırrı biraz da teşvik edilmekte değil mi..? Bayanlar Dünya ikincisi olmayı başaran güreşçimiz Hafize Şahin’e manevi hediyenin yanı sıra, maddi anlamda da destek olunması gerekmez mi..?” şeklindeki sorusuna Ocak” Dediğiniz çok doğru. Bu konuyla ilgili olarak spor Bakanlığımızın çalışmaları var. Devletimizin verdiği maaşlar çok düşüktü, bu maaşlar daha makul seviyelere getirilecek” diye cevaplarken, Vali Hasan Duruer’in geçtiğimiz günlerde Hafize Şahin’e vazo hediye etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz şeklindeki soruya da” Bu konuda açıklama yapamam” demesi dikkat çekti.

 296 total views,  2 views today

Next Post

Kızılay Edirne Şubesi Et Dağıtımı Yapıyor

Türk Kızılay’ı Edirne Şubesi  bağışlanan kurban etlerini muhtaç ailelere dağıtıyor. Türk Kızılay’ı Edirne Şube Başkanlığı’na  2012 yılı Kurban Bayramı nedeniyle yapılan kurban bağışlarında daha önceki yıla oranla  büyük artış görüldü. Kızılay’ca daha sonra pirinç yardımı yapılacak. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan yetkililer” Bu kurban bayramında elimizdeki kurban sayısı 100 küsuru […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp