Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde Mesleki Gelişim Kursu Yapıldı

admin

Milli Eğitim Bakanlığı ve İsmail  Bodur Eğitim Vakfı katkıları ile düzenlenen Edirne Teknik ve Endüstri  Meslek  lisesi  “Mesleki Geliştirme”   kursu 6 senedir Türkiye genelinde, 2 senedir de Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi İnşaat Bölümünde yürütülen dev kapsamlı bir proje.

Mesleğinde 34  Yılı dolduran Okul Müdürü Remzi Çınarkök  yaptığı açıklamada ‘’Bodur Vakfı’nın kurucusu olan İsmail Bodur’ un aynı zamanda Çanakkale Seramik isimli firmanın da sahibi ve kurucusu olduğunu belirterek, Çanakkale Seramik firmasının amacının reklam yapmak değil, bu iş ile uğraşan insanların gelişen teknolojiden haberdar olup önceden öğretilen yanlış bilgilerin hafızalardan yok edilerek ,doğru bilgilerin bu seminere katılan ustalara aşılanmasını amaçladıklarını belirtti.

İnşaat bölümü öğretmenleri Ziya Taşer ve Ahmet Tevfik Erdem’in bu proje öncesinde Çanakkale Seramik Fabrika’sında eğitim aldığı belirtildi.

Seminere katılan toplam 32 ustanın 5 gün boyunca 30 saat teori-20 saat uygulama artı değerlendirme olmak üzere toplam 50 saat süren kursun ardından seminerden belgelerini aldıkları belirtildi.

Çınarkök,  “burası okulun yanı sıra  Mesleki  Gelişim Kursudur” dedi

Kursa katılan fayans-seramik ustası  Aytekin Seven 17 yıldır bu işle uğraştığını belirterek, belge almak için bu kursa katıldığını söyledi.Seven , kursun çok yararlı olduğunu kurs sayesinde yeni çıkan malzeme ve gelişen teknolojiden haberdar olduğunu belirtti.Fayans ustası yıllardan beri yanlış bilgilendirildiklerini, bu kurs sayesinde yanlışlarını düzelttiğini söyledi.

 285 total views,  2 views today

Next Post

Öğrencilerden Ata’nın Odasına Ziyaret Akını

Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 82. Yıldönümü öncesi Edirne Belediyesinde Atatürk’ün kaldığı oda ziyaretçilere açıldı ve öğrencilerin ziyaretçi akanına uğradı. Edirne Merkez 50. Yıl İlkokul 2. Sınıf Öğrencileri başlarında  öğretmenleri Hikmet Bölükbaşı, Şükran Bölükbaşı ve Selbiye Yay ile birlikte  Edirne Belediyesindeki  Atatürk Odasını ziyaret etti.  Konu hakkında öğretmenlerinden bilgi alan öğrenciler Atatürk’ü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp