Edirne TEMAD’ın yeni yeri törenle açıldı

admin

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) üyelerine hizmet vereceği yeni yerin açılışı gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

Açılış törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın BİLDİŞ ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Edirne Belediye Bandosu’nun da hazır bulunduğu açılış töreninde bir konuşma yapan  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Geleneksel anlamda ordu yapısı içerisinde, silahlı kuvvetler içerisinde o yürütülen geminin lokomotifi, motoru kazan dairesi astsubaylardır. Biz öyle bildik, öyle büyüdük ve öyle yetiştik.

Yani astsubaylar grubu olmasa o gemiyi, o lokomotifi yürütmek mümkün değil. Biz Edirne olarak Astsubaylarımızın değerini ve kıymetini biliyoruz. Millet olarak ta biliyoruz, çünkü dara düştüğümüzde, zorlukla karşılaştığımızda o savunma gücünü yönetecek kişilerin Astsubaylar olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda bizim için çok önemli ve değerlisiniz. Dernek yönetimimiz bana geldiklerinde bir yer tutmak istediklerini ve katkılarımızın olup olamayacağını sorduklarında elbette dedim. Siz yeri geldiğinde gözünü kırpmadan bu vatan için canını vermeye hazır evlatlarsınız. Bu güzel vatanın güzel evlatlarısınız. Elbette bizim Edirne Belediyesi olarak karınca kararınca, yeterli değildir, azdır ama çarkı döndürmeye yeter derecede mutlaka katkımız olur ve bugün de şube binamızın hep beraber açılışını yapıyoruz. Öncelikle bu vatanın savunmasında görev yapan tüm astsubaylarımızı, rahmete intikal etmiş bütün astsubaylarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Yine Gazilerimize uzun sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Genel başkanım ve şube başkanımız konuşmalarında çok güzel ifade ettiler. Eğer  bir insanın ağzından sevgi ile aşkla, heyecanla kalbinden gelerek Atatürk diyorsa orda hiç korkmayın sonuna kadar arkasında olun.Ne mutlu bize ki bu ülkenin bir çok evladı, bu şehrinde neredeyse tamamı o Atatürk ismini aşkla, heyecanla ve şevkle söylemeye devam ediyor ve edecek.Şube binamız hayırlı olsun” dedi.  

TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın BİLDİŞ yaptığı konuşmada, Edirne’ de ikamet eden emekli astsubay ve ailelerini bir araya getirecek, üyelerinin yönetim kurulu ile daha kolay diyalog kurabileceği bir yer eksikliğini her zaman hissettik. Yönetime gelirken üyelerimize öncelikli olarak bu sorunu çözeceğimiz sözünü verdik. Bu amaçla çeşitli resmi kurum ve kuruluşlarla sürekli temas halinde olduk. Öncelikle bizlere yakın ilgilerini esirgemeyen başta Valimiz, Tugay Komutanımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere bütün yetkililere teşekkür ediyorum.  Yeni yerimizde çalışmaya başladıktan sonra sadece üyelerimize hizmetle sınırlı kalmayıp, sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alacağız. Türkiye ve Edirne sevdalısı olan bütün sivil toplum kuruluşları ile yakın temasa geçeceğiz. Her ne kadar adımız bir emekli asker derneği olarak anılsa da biz kamu yararına çalışan bir sivil toplum kuruluşuyuz ve bu çizgide faaliyetlere elimizden geldiğince katılacağız. Kısıtlı maddi imkanlarla bu sorunun çözebilmemizde bizlere destekte bulunan Belediye Başkanımız Sayın Recep GÜRKAN’a ve Edirne Belediyesine, ve katkısı olan herkese teşekkür ederiz.” Dedi.

Daha sonra açılış töreni gerçekleşti.

 280 total views,  2 views today

Next Post

Modavizyon’dan kan bağışı kampanyasına büyük destek

Edirne’nin gururu olan Modavizyon Tekstil Fabrikası Edirne Kızılay’ın Kan  Merkezi’nin düzenlemiş olduğu Kan Bağışı kampanyasına büyük destek verdi. Yüzlerce çalışanı ile bölgeye istihdam sağlayan Modavizyon Tekstil Fabrikası çalışanları ve yöneticileri büyük bir duyarlılık örneği göstererek “Kan bağışı kampanyasına”  destek olup kan verdi. Modavizyon Tekstil Fabrikası Genel Müdürü Turgut Bakır, Gazetemize […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp