Edirne Ticaret Borsası Hizmet Ağını Genişletiyor

admin

Tarımsal üretimin önemli bileşeni olan hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren “Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği” (Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği) üyelerine ait canlı hayvan varlığının, Edirne Ticaret Borsası’na ait satış sistemi ve tesis altyapısından faydalandırılarak değerlendirilmesi amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

etb-tüsedad1

Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göktaş, Meclis Başkan Yardımcısı Serdar Hüseyinca ve Eray Karaca’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Trakya Bölgesi’nin değişik yerlerinde faaliyet gösteren çok sayıda dernek üyesi katıldı.

etb-tüsedad1 (1)

Toplantı kapsamında; Edirne Ticaret Borsası’na ait “Türkiye’nin tek canlı hayvan borsası” unvanına sahip tesisler yerinde incelenerek; alıcı ve satıcının direkt olarak karşı karşıya gelebildiği, şeffaf, çağdaş, rekabeti yansıtan ve satılan malın gerçek değerinin oluşmasında etkin role sahip, üye ve üreticilere 30 yıldır aktif olarak hizmet verilen satış sisteminin ayrıntılı olarak tanıtımımı gerçekleştirildi.

etb-tüsedad1 (2)

Yapılan değerlendirmeler neticesinde, Edirne Ticaret Borsası ile TÜSEDAD arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine ve mevcut hayvan varlığının canlı hayvan satış tesislerinde değerlendirilmesi konusundaki çalışmalara hız verilmesi kararlaştırıldı.  Edirne Ticaret Borsası’na ait canlı hayvan satış tesisleri 21.400 m² arazi üzerinde; hayvan parkı, teşhir alanı, satış salonu, dezenfeksiyon ünitesi ve sosyal alan, 3.250 m² kapalı alan ve 3.200 m² üstü kapalı padok altyapısı, 400 büyükbaş ve 1.000 küçükbaş hayvan kapasitesiyle üye ve üreticilere hizmet veriyor. Bu yapı içerisinde tamamen serbest piyasa kuralları çerçevesinde oluşan günlük fiyatlar, Türkiye’nin her yerine doğru ve hızlı bir şekilde ilan ediliyor.

etb-kpk


etb-tüsedad1 (3) tüsedad5

 

 

 

 127 total views,  2 views today

Next Post

ADD Genel Başkanı Çölaşan “Yerel seçimlerde kişiler önemlidir”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan ve ADD Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre ALTINIŞIK, ADD Edirne şubesi tarafından düzenlenen konferansa katıldı. Konferans öncesinde Edirne Ajans Gazetesi Haber Koordinatörü Fikri AK’a özel açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan; Yerel seçilerin arifesindeyiz ve çeşitli partiler tarafından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp