Edirne Ticaret Borsası İlçe Belediye Başkanlarını Ziyaret Etti

admin

Edirne Ticaret Borsası (ETB) heyeti Havsa, Süloğlu ve Lalapaşa belediye başkanlarına ziyaret gerçekleştirdi. Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay ÖZTÜRK ile Meclis Başkanı Fedai CANIM ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet; Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet ORMANKIRAN ve Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent ŞAHİNŞAH’ı makamlarında ziyaret ederek, seçim sonrası yeni hizmet dönemine başlayan ilçe belediye başkanlarına tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

etb özay öztürk ilçe başkanları ziyaret edirnekpk

İlk ziyaretlerini Havsa Belediyesi’ne yapan Borsa heyeti, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ile görüştü. Öztürk; “Edirne’nin tarımsal anlamda gelecek planlamasını yapmak üzere tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçelerimizin de dahil olmadığı bir planlamanın olması da mümkün değil. Havsa Belediyesiyle ortaklaşa yürütülen çalışmaların artarak devam edeceğine inancındayız. ” diye konuştu.

etb özay öztürk ilçe başkanları ziyaret edirne

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Borsa heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “İlçemizin ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz. Havsa’nın gelişmesi ve kalkınması adına tespit ettiğimiz sorunlara çözüm üretiyoruz ve çalışmalara başladık. İlçe halkının büyük bölümü geçimlerini tarım ve hayvancılık sektöründen temin ediyor. Bunun bilincinde olarak, paydaşımız olan Edirne Ticaret Borsası ile ortak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Borsa heyeti Havsa Belediyesi’nin ardından Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran‘ı ziyaret etti. Edirne Ticaret Borsası tarafından çalışmaları başlatılan projelerin ele alındığı ziyarette, Belediye Başkanı Ormankıran, “Edirne Ticaret Borsası’nın ilçemiz için öngördüğü ticaret merkezi projesinin, halkın kendisi olan üreticiler ve Borsa üyeleri açısından faydalı olacağına inanıyorum. Altyapı çalışmaları konusunda elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. Diğer taraftan Organize Sanayi Bölgesi’nin işlerlik kazanması ve ilçemiz adına bir istihdam ve gelir kaynağı oluşturması amacıyla destekleriniz bekliyorum.” şeklinde konuştu.

etb özay öztürk ilçe başkanları ziyaret edirne (1)

Başarı dileklerini ileten Öztürk; “Dileğimiz birlikte çalışmalar yaparak üzerimize düşen görevleri yerine getirmektir. Uygun koşulların oluşması durumunda Edirne Ticaret Borsası yatırım faaliyetlerine hız verecektir. Sonuç olarak üretimi kıymetlendirmek adına sanayinin gelişmesi elzemdir. Organize sanayi bölgesinin cazibesinin artırılması ve yatırımcıların yönlendirilmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde girişimlerde bulunduk. Borsamızın da aktif üyesi olduğu UMEM projesi kapsamında açılacak meslek edindirme kurslarıyla kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması mümkün. Hazırladığımız bilgilendirme dosyasını ilgili makamlara ilettik. Konuyla ilgili hayırlı haberler bekliyoruz. Bu konuda destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Heyet son olarak Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah‘ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahinşah; “Edirne Ticaret Borsası uzun yıllardır ilçemizde ve 2005 yılından günümüze kadar da yeni hizmet binasında irtibat bürosu olarak faaliyet gösteriyor. Halkımız da bu hizmetten ziyadesiyle memnun. Ancak son yıllarda ilçemiz göç vermeye başladı. İlçemizin gelişmesi ve kalkınması için projelerimiz var ve hayata geçirmeye başladık. Dileğimiz birlikte insanımıza yönelik çalışmalar yapmaktır.” dedi.

etb özay öztürk ilçe başkanları ziyaret edirne (2)

Başarı dileklerini ileten Öztürk; “Lalapaşa ilçemiz Edirne Ticaret Borsası’nın ikinci olarak irtibat bürosu açmak suretiyle hizmet vermeye başladığı yerdir. Bu yıl içerisinde Lalapaşa ve Süloğlu ilçelerimizi kapsayacak bir çalışma başlatacağız. Alışılagelen tarımsal ve hayvansal üretim deseni dışında alternatif seçenekleri araştırmak üzere saha çalışması yapılacak. Sonuçlarını sizlerin destekleriyle halkımızla paylaşmayı planlıyoruz. Borsamızın faaliyet alanına giren her konuda destek vermeye ve birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim.” dedi.

 

 142 total views,  5 views today

Next Post

BUGÜN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

1 Mayıs günü dünyanın dört bir yöresinde emekçilerin, kol gücü ile çalışanların bayramı olarak kutlanır. İşçi Bayramı birilerinin icazeti ile verilmiş bir bayram değildir. Emekçilerin canlarını vererek uzun yıllar mücadeleleri sonucunda kazanılmış bir bayram günüdür. Ülkemizde de bu bayram işçiler tarafından coşku ile kutlanır. Tüm engellemelere karşın meydanları dolduran işçiler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp