EDİRNE TİCARET BORSASI’ NDAN ANKARA ÇIKARMASI

admin


         MECLİS ÜYELERİ SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU’NU VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
Organ seçimleri sonrasında göreve başlayan Edirne Ticaret Borsası üyeleri, Ankara’da ilk ziyaretini Edirne Milletvekili ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na, ikinci ziyaretlerini ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na gerçekleştirdi.

AW000109
Edirne Ticaret Borsası’nda göreve gelen yeni yönetim Ankara’ya giderek Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.
SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU’NA ZİYARET
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun meclis üyelerini makamında kabul ettiği ziyaret programında konuşma yapan Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; organ seçimlerinin borsaya yakışır şekilde demokratik bir ortamda, huzur ve sükûnet içerisinde gerçekleştirildiğini belirterek, “Üyelerimizin yoğun bir ilgi göstererek katıldığı seçimler sonucunda bizleri göreve getirmeyi uygun görmüşlerdir. Camiamıza ve Edirne’mize hayırlı olmasını diliyorum. Bizler de bu güvene layık olmaya çalışacağız” dedi. Öztürk, ziyaret sırasında şunları söyledi:
“Yeni dönemde birlik ve beraberlik içinde, önceki yönetimlerin tecrübelerinden de istifade ederek, meslek gruplarımızın sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirebileceği bir platform yaratmak istiyoruz. Üyelerimize yönelik iş geliştirme çalışmaları, verim ve kaliteyi artırmak adına üreticilerimize yönelik çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Ayrıca bölgemizin geçim kaynağının ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık faaliyetleri olması nedeniyle üreticilerimize ve üyelerimize bilgi akışı sağlayarak işbirliği yapabilecek ziraat ve veterinerlik fakültesinin, ülkemizin en köklü ve gelişmiş üniversitelerinde birisi olan Trakya Üniversitesi bünyesinde olmasını arzu ediyoruz. Edirne ve Balkanlar’da tarım ve hayvancılık konularında yapılacak her türlü projede üzerimize düşen vazifeleri yapmaya hazırız.”

AW000109
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ise yaptığı konuşmada; “Hep birlikte omuz omuza ve el birliğiyle çalışarak başarıya ulaşılacağına inanıyorum. Biz üzerimize düşen katkı ve desteği vermeye hazırız. İstanbul gibi büyük bir pazara yakın olan şehrimizin ekonomik gelişimi için öncelikle markalaşmaya önem verilmesini, yerel ürünlerin bütün raflarda yer almasını sağlamak adına çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Edirne’nin kültür, tarih ve turizm şehri olduğunu hem Türkiye hem de dünya gündemine taşımalıyız. Edirne için çok önemli olan sulama projeleri tamamlandığında, yüzde 25’lik kısmı sulanabilecektir. Hedefimiz üretim miktarımızla paralel olarak insanımızın gelir düzeyini de artırmaktır”dedi.
AW000109

Sağlık Bakanı Mehmet Müeezinoğlu’nun Müşaviri olan ilimizin gururu Av.Ayhan DEMİR, Ticaret Borsaısı Yönetimini T.B.M.M.’de ağırladı. Edirne Ak Parti İl Teşkilatında başarılı çalışmalarıyla parti üyelerinin ve Edirnelilerin büyük takdirini toplayan Demir; Ticaret Borsası yeni yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuyeti ifade ederek yeni yönetime görevinde başarılar diledi.

1010941_505524072854056_355596463_n

 

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA ZİYARET
Ziyaret programının ikinci bölümünde, meclis üyeleri TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından makamında kabul edildi. Ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “Öncelikle sizleri tebrik ediyor ve görevinizde başarılar diliyorum. Amacımız öncelikle üyelerimizin mesleklerine sahip çıkmaktır.

AW000109

Biz bunun sözünü verdik, sahip çıkacağız. Sizin işiniz Edirne’ye hizmet etmek, bizim işimiz de size hizmet etmektir. Mesele tabandan iletilen sorunları, çözüme ulaştırmaktır. Ayrıca Edirne’nin bir de Bakan şansı var. Dünya mirası olan Selimiye Cami ortak değerimiz. TOBB olarak bize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Halen güvenlik, temizlik ve bakım konusunda destek vermeye devam ediyoruz. UNESCO kültür mirası listesindeki ortak değerimize yapılan desteklerin kurumsal bir yapıya kavuşması için vakıf kurma çalışmalarımız devam ediyor. Fen Lisesi yapımı için Edirne Valiliği ile protokol imzalandı. Proje çalışmaları devam ediyor. En kısa zamanda ihaleye çıkılarak bu değeri Edirne’ye kazandıracağız” dedi.

1010745_505515389521591_1456336713_n
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Edirne’ye verdiği desteklerin devam etmesi talebini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanımız Özay Öztürk; “Biz şehrimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla kol kola girerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sizlerin desteğini de arkamızda hissetmek bizlere güç verecektir. Sıcak ve cana yakın ev sahipliğinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Edirne Ticaret Borsası’nda görevde olduğumuz süre boyunca TOBB’un da desteğiyle şehrimize ve ülkemize faydalı çalışmalar yapacağız” dedi.

 

 

 

 106 total views,  2 views today

Next Post

GEÇMİŞE ÖZLEM BİTMEZ

Ne kadar güç koşullarda geçmiş olsa da insanların gençlik yıllarına özlemi her zaman geçmişe yönelik duygularımız içinde ön sırada yer alır. Ardan geçen uzun yıllar o yallar arasında hayatımızda önümüze gelen engeller onlarla boğuşmakla geçilen seneler, ömrümüzün engebeli yaşam günleri, bakıyoruz su gibi akıp geçmiş. İnsan yaşamı limitli, başı ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp